Rampage Iced 120 işlemci soğutucu nasıl?

cagataycetin12

Hectopat

Bu fanı almak istiyorum fakat yazıda şöyle bir şey diyor

Fan Boyutu: 2x120mm

Benim kasamda yazan sa şu

• Maksimum CPU Soğutucu Yüksekliği: 160 (mm)
Bu fan benim kasama uyar mı Frisby FC 9320-G

Ayrıca içinden RGB dönüştürücü çıktığı söylendi benim anakartım ASUS Prime B450M K olduğundan RGB desteği yok bu da bana bir + gibi geldi sizinde göüşlerinizi almak istedim

Ayrıca ryzen 5 3500X için alıcam

Son düzenleme:
Hava soğutmaların başarılı olabilmesi için kasanızın içeri hava üfleyen fanlarınında en az aldığınız ürün kadar kaliteli olması lazım ki işe yarar bir sonuç ortaya çıksın. Genelde bu tarz işlemler sistemi toplamadan önce karar verilip yapılır ama siz bu dediklerimi ilk önce bir kontrol edin. Her fanın içeri üfleme kalitesi vardır yani oluşturduğu hava akımı buda CFM değeri olarak belirtilir. Bu değerler ve kasa yapılandırması çok önemli. Marka olarak yorum yapmak gerekirse bu forumda Rampage markası ile ilgili pek olumlu şey bulamayabilirsiniz. Kısacası içeri hava üfleyen fanlarınızın kalitesi kasanızın ön tarafının Mesh olup olmadığı vs. gibi şeyler çok önemli. En pahalı hava soğutmayı bile alsanız iyi sonuç alamayabilirsiniz.

Hava soğutmaların başarılı olabilmesi için kasanızın içeri hava üfleyen fanlarınında en az aldığınız ürün kadar kaliteli olması lazım ki işe yarar bir sonuç ortaya çıksın. Genelde bu tarz işlemler sistemi toplamadan önce karar verilip yapılır ama siz bu dediklerimi ilk önce bir kontrol edin. Her fanın içeri üfleme kalitesi vardır yani oluşturduğu hava akımı buda CFM değeri olarak belirtilir. Bu değerler ve kasa yapılandırması çok önemli. Marka olarak yorum yapmak gerekirse bu forumda Rampage markası ile ilgili pek olumlu şey bulamayabilirsiniz. Kısacası içeri hava üfleyen fanlarınızın kalitesi kasanızın ön tarafının Mesh olup olmadığı vs. gibi şeyler çok önemli. En pahalı hava soğutmayı bile alsanız iyi sonuç alamayabilirsiniz.
Kasamın ön tarafı mesh yapıda ve içeriye havayı iyi aldığını düşünüyorum ancak sonradan karar değiştirdim şunu alsam daha iyi olabilir dedim sizce nasıldır
Kasamın ön tarafı mesh yapıda ve içeriye havayı iyi aldığını düşünüyorum ancak sonradan karar değiştirdim şunu alsam daha iyi olabilir dedim sizce nasıldır
Lakin kasamda argb girişi olmadığı için argblerin nasıl çalışacağı hakkında bir fikrim yok

Işıklandırma konusunda nasıl bir durum olur bilemiyorum fakat, seçtiğiniz marka en azından diğerine göre belki bir tık daha üstün olabilir ama ne kadar faydası olur bilemiyorum. Bütçe ile alakalı bir sıkıntı yoksa sıvı soğutma sizin için daha garanti bir yöntem olabilir. Taksitli ödeme ile çok zorlayacağını düşünmüyorum.

Biraz sesli çalıştığını duydum fakat soğutmada gayet başarılı olduğu söyleniyor. Arada çok bir fark yok ve %100 çözüm olacaktır.

Geri
Yukarı