Rampage KB-R33 W A S D Tuşlarının Çalışmaması

Rasih Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığım gibi klavyenin w a s d tuşları çalışmıyor. Fn+W yapıyorum düzeliyor ama 10 saniyeliğine. Oyundayken tuşlarının çalışmaması gibi bir de TAB tuşu çalışmıyor. Klavyenin marka model ismi Rampage KB-R33 MACROMY RGB Aydınlatmalı Oyuncu Klavye - Siyah.

FN tuşu bu klavyede mevcut değil. Tam olarak ne yaptığınızda çözülüyor. Laptop için ayrı bir klavye mi kullanıyorsunuz?
Screenshot_1.png

FN tuşu bulunmakta.

USB port değiştirip deneyin,
Windows Arama Çubuğu'na "Aygıtlar ve Yazıcıları Aç" yazın ve enter'a tıklayıp açın klavyeni orada gözükmesi lazım sağ tıklayıp sorun gider'e tıklayın ve bekleyin, eğer olmaz ise aygıtı kaldır'a tıklayıp silindikten sonra USB portunu değiştirin tanımasını bekleyin tekrar deneyin.

Eki Görüntüle 362828
FN tuşu bulunmakta.

Windows Arama Çubuğu'na "Aygıtlar ve Yazıcıları Aç" yazın ve enter'a tıklayıp açın klavyeni orada gözükmesi lazım sağ tıklayıp sorun gider'e tıklayın ve bekleyin, eğer olmaz ise aygıtı kaldır'a tıklayıp silindikten sonra USB portunu değiştirin tanımasını bekleyin tekrar deneyin.
Eki Görüntüle 362828
FN tuşu bulunmakta.

Eki Görüntüle 362828
FN tuşu bulunmakta.

Hocam dediklerinizi harfiyen yaptım ama sonuç yine :(

Hocam dediklerinizi harfiyen yaptım ama sonuç yine :(

Bunlar dışın aklıma gelen farklı bir çözüm yolu bulunmamakta maalesef. Yazılımsal değilse, fiziksel bir hata olabilir. Ayrıca markaya çok sıcak bakmıyorum zamanında zorunluluktan kullanmış olduğum faresinde ilk hafta temassızlık yaşamıştım.
Şu sıralar karne indirimi gibi birçok indirim bulunmakta, bütçenize uygun bir klavye bulmaya çalışın. Ve mümkünse güzel bir marka olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı