haykooos

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar yeni yılınızı kutlar ve sağlıklı, huzurlu bir yıl geçirmenizi dilerim.

Bu başlık altında henüz 1 yılını doldurmayan Rampage R46 hostage kulaklığımdaki sorunları ve neden Rampage ürünlerinden uzak durmanız gerektiğini anlatacağım. Zamanında bana da anlattılar ancak fp ürün diye eşeklik edip aldım çok pişmanım. Kulaklığımı 2021 Ocak ayı civarında 260 TL gibi bir fiyata satın aldım. Ses kalitesi eh iştelik olan, mikrofonu fiyatına göre fenada olmayan kulaklığı 4-5 ay sorun çıkmadan kullandım. Meseleye girmeden şunu da belirtmek isterimki kulaklığı alırken benim açımdan yüksek bir meblağ bayıldığım için inanılmaz özenli kullandım, kullanıyorum. Asla darbe almadı, ne zaman kullanımım bitse kutusuna nizami bir biçimde geri yerleştirdim 1 senedir böyle bu durum. Neyse kulaklığı kullanmaya başladıktan 4-5 ay sonra sol kulağın içinden ses gelmeye başladı. Ya içerdeki bir parça deforme oldu koptu ve sallandığı için ses çıkartıyor ya da düşük bir ihtimal mikrofon deliğinden yabancı bir cisim içeriye kaçtı dedim. Teknik servislerine mail attım sorunumu ilettim ve garantiye yolladım. Garanti sorunu halletti yanlış hatırlamıyorsam 1-2 hafta içinde tekrar bana ulaştı kulaklık. Kendilerine sorunun ne olduğunu sorduğumda içeriye bir parça kaçtığını ve kulaklığı açıp çıkarttıklarını söylediler. Açıkçası şaşırdım çünkü mikrofon deliği gerçekten küçük ve o sesi çıkartabilecek büyüklükte parçanın girmesi neredeyse imkansız.

Neyse dedim kafaya takmadım kullanmaya devam ettim. Ancak 3 ay kadar sonra aynı sorun tekrar başladı. Sorun başladıktan sonrada fark ettimki sol ped sallanıyor kulaklıkla bağlantı noktaları sağlam değil. Pedi çıkarttığımda gördümki pedi kulaklığa bağlayan plastiklerin uçları kırılıyor ve içeriye kaçıyormuş. Tamamen normal kullanımda olan bu kırılmaların saçmalığı bir yana teknik servis garantiye yolladığımda pedi ya da kulaklığı değiştirmek yerine kırık plastiği bildiğiniz yapıştırıp geri yollamış bana. Hem kalitesiz ürün hem de çok rezalet bir servis anlayacağınız. Tabii bunu farkedince öfkeyle mail attım kendilerine. Özür dilediler vs. gerekli yerler uyarıldı, telafi olarak da size 1 adet ped yolluyoruz dediler. Ben bu kadar kısa sürede bu sorun bir pedde çıkabiliyorsa diğer ped içinde yedek istediğimi belirtmeme rağmen sadece tek 1 adet ped yolladılar. Kendilerinden bıktığım için uzatmayıp gelen pedi takıp kullanıma devam ettim. Geldik 2021 yılının sonuna ve daha kulaklığı 1 sene kullanamadan aynı sorun bu sefer 2 pedde de başladı. Görselleri aşağıya bırakıyorum. Görüldüğü üzere her iki pedin plastikleri de sadece normal kullanımda kırılıp devamlı olarak içeriye kaçıyor.

Ne kadar yeni ped yollarlarsa yollasınlar değişen bir şey olmayacak çünkü malzeme kaliteleri de kendileri de ucuz. Kendilerine dün sabah mail attım ve artık yeni pedle bu işin olmayacağını kulaklığımın değiştirilmesini söyledim henüz dönüş yapmadılar. Yani lafın özü arkadaşlar fp ürünü falan filan benim için bitmiştir. Gerekirse 2-3 ay daha paranızı tutun ve alanında kendini kanıtlamış markalara yönelin. Burada mesele sadece ürünün kalitesizliği de değil sevgili arkadaşlar. Adamlar bozuk ürünü değiştirmeyip müşteriden habersiz Japon'la yapıştırıp geri yolluyor. Bu kadar ahlaksızca bir şey olabilir mi ya?

Son olarak değişim talebime onay vereceklerini düşünmüyorum. Eğer reddederlerse ve vakit bulabilirsem hakkımı yasal anlamda aramak istiyorum. Bu konuda nasıl bir yol çizmeliyim kendime tecrübesi olan arkadaşların fikirlerine açığım. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Moderatör arkadaşımız başlığı fazla ofansif bulmuş olacakki biraz yumuşatmış. O halde ben daha düzgün bir dille buraya ekleyeyim. Arkadaşlar yatırım tavsiyesi değildir :) ancak rampage aldığım için çok pişmanım o sebeple almanızı önermiyorum

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-01 at 02.33.35.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-01 at 02.33.35.jpeg
    157,7 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:

Geri
Yukarı