Rampage kulaklık mikrofonu çalışmıyor

NghtMâre

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Şok'tan Rampage marka kulaklık almıştım, kulaklıkta bir jack ve USB bulunuyor. Kulaklığın mikrofonunu çalıştıramadım, USB taktığım zaman bilgisayar hiçbir şekilde mikrofonu görmüyor ama ondan ayrı kendi mikrofonum jack girişli, onu görüyor. Bilgisayarı yeni formatlamıştım ama Realtek'de yükledim. Çalışmadı bir türlü, okumuyor mikrofonu. Sorun PC'de midir yoksa kulaklıkta mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Şok'tan Rampage marka kulaklık almıştım, kulaklıkta bir jack ve USB bulunuyor. Kulaklığın mikrofonunu çalıştıramadım, USB taktığım zaman bilgisayar hiçbir şekilde mikrofonu görmüyor ama ondan ayrı kendi mikrofonum jack girişli, onu görüyor. Bilgisayarı yeni formatlamıştım ama Realtek'de yükledim. Çalışmadı bir türlü, okumuyor mikrofonu. Sorun PC'de midir yoksa kulaklıkta mı?
Dönüştürücü(adını tam bilmiyorum) alman lazım. Bende de var aynı kulaklık.
logilink-ca0020-4-pin-35mm-stereo-disi-2-x-stereo-erkek-015m__1327942742171452.jpg

Çok çektim o kulaklığın mikrofonunu yapana kadar. Yapman gereken, görselini attığım dönüştürücüden almak. Bilgisayarcılarda elektronikçilerde var, ve Realtek'den uygun girişleri seçmek başarılar benim 2 saatimi aldı :D

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    4,5 KB · Görüntüleme: 117

Dostum bende yeni çözdüm çözemediysen anlatablirim şimdi Realtek Audio consoldan yapılıyor arama çubuğundan bulablirsin bu kulaklık bende microfon dizisi olaraak geçiyor ama sen Discord'dan sesini dinle tek tek oradaki microfonlarını kapa Realtek Audio consoldan kapatırken discorddaa sesinin giddiği Mic'i sadece aç diğerleri kapa hayırlı olsun anlamadığın bir şey olursa sor dostum biraz karışık.

Yeni konular

Geri
Yukarı