Rampage mekanik klavye vs Logitech normal klavye

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Merak ettiğim bir konu var.

Bir insan neden böyle bir mekanik klavye varken.

Gider bunu alır?

Bu işin mantığı nedir? Alt markaların dandik ürün çıkardğınız bilyoruz ve Logitech gibi devlerin çok kaliteli ürün çıkardığıda bir gerçek.

Ancak bizi anlayamadığımız kavrayamadığımız şey nedir bu tür kıyaslamalarda?

Şimdi bu ikisi için bir öneri istense muhtemelen Logitech yön verilecek.

Bu usta arkadaşlarımızın bildiği neyse bizi bir aydınlatırsa cidden mutlu oluruz.

Merak ettiğim bir konu var.

Bir insan neden böyle bir mekanik klavye varken.

Gider bunu alır?

Bu işin mantığı nedir? Alt markaların dandik ürün çıkardğınız bilyoruz ve Logitech gibi devlerin çok kaliteli ürün çıkardığıda bir gerçek.

Ancak bizi anlayamadığımız kavrayamadığımız şey nedir bu tür kıyaslamalarda?

Şimdi bu ikisi için bir öneri istense muhtemelen Logitech yön verilecek.

Bu usta arkadaşlarımızın bildiği neyse bizi bir aydınlatırsa cidden mutlu oluruz.

Asıl olay uzun ömürlü ve sorunsuz, kaliteli olması aslında. Mesela Rampage mekanik klavyeyi alsan belki 5 ayda bozulur ama Logitech klavye yıllarca götürebilir. Tabii Logitech klavye de bozulabilir fakat istisnalar kaideyi bozmaz.
Edit: Ayrıca şu konuya da değinmek istiyorum. Ben yıllar önce G300S adlı bir mouse almıştım Logitech garantisiyle gorustugumde benim hatam olmasına rağmen bana sıfırını gönderdiler çok ilgili bir firma eğer alınacaksa böyle markalardan alınmalı bence aldığın ürünün arkasında duruyorlar Rampage Çin Mali kalitesiz bir marka diye biliyorum ben pek tavsiye etmem ama tabii üründen ürüne göre değişebilir.

3-4 ay önce benzer bir ikilemde kaldım ve kalitesiz markanın mekanik klavyesini tercih ettim. Geçtiğimiz hafta mefta oldu kendisi. Ben bu hataya düştüm, siz kesinlikle düşmeyin. Şu anki aklım olsa düşünmeden G213'ü alırdım.

Asıl olay uzun ömürlü ve sorunsuz, kaliteli olması aslında.Mesela Rampage mekanik klavyeyi alsan belki 5 ayda bozulur ama Logitech klavye yıllarca götürebilir. Tabii Logitech klavye de bozulabilir fakat istisnalar kaideyi bozmaz.
Kronik sorunu yoksa mekanik klavyeler ile membrane modellerin ömür süresi karşılaştırılamaz.

Kanıt? Hangi model, hangi marka neyi bozuldu, neden bozuldu? Sadece ön yargı. Kronik sorunu yoksa ve fiyatı uygun ise membrane falan tercih edilmez. Mantık dışı bir olay.

Bizzat kendim Hydra R6 lanetini kullanıyorum kaç tuşu bozuldu sayayım; >; 5 é bazen W ve A basmıyor ayrıca CTRL tuşları kırıldı başka diyecek sözüm yok siz dilediğiniz gibi Rampage'in ürünlerini kullanabilirsiniz.

Kanıt? Hangi model, hangi marka neyi bozuldu, neden bozuldu? Sadece ön yargı. Kronik sorunu yoksa ve fiyatı uygun ise membrane falan tercih edilmez. Mantık dışı bir olay.
Inca IKG-444. Kutusunu açtığım andan itibaren sorunlar yaşadım. Mekanik sıkıntılar değildi, mesela bir tuşa bastığımda 10-15 kez basmışım gibi algıladığı oluyordu. Belli bir süre sonra switch'leri takılmaya başladı. Switchini değiştirmek için klavyenin içini açınca vidaları tutan plastik ayakların paramparça olduğunu gördüm. Sonrasında da kullanılmaz hale geldi. Zaten her klavye için yorum yapacak bir bilgiye sahip değilim. Benzer durumda yaptığım tercihi ve onun sonucundaki tecrübemi paylaştım arkadaşla.

Bizzat kendim Hydra R6 lanetini kullanıyorum kaç tuşu bozuldu sayayım; >; 5 é bazen W ve A basmıyor ayrıca CTRL tuşları kırıldı başka diyecek sözüm yok siz dilediğiniz gibi Rampage'in ürünlerini kullanabilirsiniz.
Ben ne Rampage markası çok iyi dedim ne Gamepower iyi dedim ne de bir X marka. Benim dediğim kronik bir sorunu yoksa ve fiyatı uygunsa membrane modeller yerine kesinlikle tercih edilir. Ayrıca Hydra modeli bayağı eski içindeki switch muhtemelen Content ve Content kalitesiz bir Switch. Dikkat ederseniz kronik bir sorunu yoksa dedim.

Geri
Yukarı