Rampage PSU sıkıntı çıkarır mı?

Bütçe
600

BerkeTB

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 10 Home
Rx 460 Overclock 2 GB
E3 1275 V2
Asus H61m-Pro
16 GB 1866 MHz
RAM
4 GB 800 mhz
İşlemci
Intel E7600
Bilgisayarım eski ve içinde 15 yıllık 200W Everest PSU vardı. Hala sağlam çalışıyor, babam 500W Rampage 80+ bronz PSU almış. İade yapamıyoruz, yenisini de alamam şu an tehlikeli olduğunu biliyorum. Hiç ses çıkarmadan çalıştı, sadece yeni olduğu için garip koku vardı. Biraz kullandım, bilgisayarı oyun açtım sıkıntı olmadı ama kullanırken korkuyorum. PSU güvenli bir şekilde kullanma yolu var mı yoksa bilgisayarı açmasam daha mı iyi? Yeni ekran kartı takacağım RX560 anakart Foxconn G31MVP G31MXP.

Bilgisayarım eski ve içinde 15 yıllık 200W Everest PSU vardı. Hala sağlam çalışıyor, babam 500W Rampage 80+ bronz PSU almış. İade yapamıyoruz, yenisini de alamam şu an tehlikeli olduğunu biliyorum. Hiç ses çıkarmadan çalıştı, sadece yeni olduğu için garip koku vardı. Biraz kullandım, bilgisayarı oyun açtım sıkıntı olmadı ama kullanırken korkuyorum. PSU güvenli bir şekilde kullanma yolu var mı yoksa bilgisayarı açmasam daha mı iyi? Yeni ekran kartı takacağım RX560 anakart Foxconn G31MVP G31MXP.
Sağlam bir psu değil ama sistemin de çok fazla watt istemediğinden dolayı bir şey olacağını sanmıyorum.
Hocam bu arada her şeyi bırakın o işlemci Rx560'ı besleyemez ki.

Bir süre götürür. Forumda yazılan yok patlar yok çatlar tarzda şeylere bakmayın. Patlarsa kondensatörler patlar onlar da durup dururken patlamaz. Ya sıcaklığa ya da gelen akım değerine gücü yetmez öyle patlar.
(Rampage PSU savunmuyorum fakat forumda bilip bilmeden sürü psikolojisi ile konuşan bir sürü kişi var.)

Sağlam bir PSU değil ama sistemin de çok fazla watt istemediğinden dolayı bir şey olacağını sanmıyorum.
Hocam bu arada her şeyi bırakın o işlemci RX560'ı besleyemez ki.

Hocam Q9650 varda şimdi kullanmaya güvenemedim.

Bir süre götürür. Forumda yazılan yok patlar yok çatlar tarzda şeylere bakmayın. Patlarsa kondensatörler patlar onlar da durup dururken patlamaz. Ya sıcaklığa ya da gelen akım değerine gücü yetmez öyle patlar.
(Rampage PSU savunmuyorum fakat forumda bilip bilmeden sürü psikolojisi ile konuşan bir sürü kişi var.)

Yani rahatlıkla kullanabilir miyim yeni sistem Q9650 RX560 olacak anakart aynı.

Hocam Q9650 varda şimdi kullanmaya güvenemedim.

Yani rahatlıkla kullanabilir miyim yeni sistem Q9650 RX560 olacak anakart aynı.

Dosya Ekleri

• b182b860-21a0-4de9-a402-e63dd8a40ec4.jpg
    b182b860-21a0-4de9-a402-e63dd8a40ec4.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Kullanabilirsin. 500W o sistem için yeterli PSU zorlanmaz.

Umarım sorunsuz devam eder çalışmaya ya da birkaç yıl dayanabilirse direk yeni sisteme geçerim.

Tamam dayanabilirse sıkıntı yok o zaman cidden bilgisayarı açmaya korktum artık 15 yıl Everest kullandım ama :D herkese çok teşekkür ederim birkaç yıl sonra yeni sisteme geçerim tamamen ve ilk başta dediğim soru korumanın bir yolu var mıdır atıyorum bilgisayar normal prize bağlı korumalı olmalı mı ve PSU durumunu görüntüleyen uygulama gibi bir şey var mı?

Tamam dayanabilirse sıkıntı yok o zaman cidden bilgisayarı açmaya korktum artık 15 yıl Everest kullandım ama :D herkese çok teşekkür ederim birkaç yıl sonra yeni sisteme geçerim tamamen ve ilk başta dediğim soru korumanın bir yolu var mıdır atıyorum bilgisayar normal prize bağlı korumalı olmalı mı ve PSU durumunu görüntüleyen uygulama gibi bir şey var mı?
Bir sıkıntı yaşamazsınız hocam korkmayın. Ha eğer hala tatmin olmadıysanız akım korumalı priz alabilirsiniz ama gerek olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı