Çözüldü Rampage RB-K8 fanlar anakarttan kontrol edilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DjKedi

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Fanların çoklayıcısının anakarta girecek soketi 0x00 şeklinde anakartın ARGB soketine takıldığı zaman yazılım ile kontrol edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum ama bir türlü beceremedik. ASUS B550 anakartta denedik olmadı, benim MSI Tomahawk X570 anakartımda denedik yine olmadı. Olup olmayacağını nasıl öğrenebiliriz. Ekstra yapmamız gereken bir şey mi var?
@crazyreign dostum seni her konuya etiketliyorum gibi oluyor ama bu işlerden anladığın için yapıyorum bir yardımcı olabilir misin?

Çözüm
Soketler:

1609847878252.png

Fan bilgileri:

1609847923416.png

Kontrolcü:

1609847943699.png

Kumanda:

1609847956860.png

@crazyreign dostum fotoğrafları ekledim.
Kontrolcüde herhangi bir tuş yok. Kumandadaki tuşların birisi MB Sync tuşu.
GamePower'ın Warcry model kasasının kumandasında da bu şekil. O renk tuşlarının bir tanesine uzun bastığın zaman MB Sync moduna geçiyor. MB Sync moduna geçmeden de anakart ile sync yapılmıyor.
Teker teker denemekten başka çare yok :D.
Eğer hangi tuş olduğunu bulursan buraya da yaz lütfen.
Sanırım o fanlar kit olarak satılıyor ve konnektörü farklı. Kontrolcüsünün üstünde veya eğer kumandası varsa kumandasında MB Sync moduna getirmek için bir tuş olması lazım. Eğer kullanım kılavuzu varsa oradan bakabilirsin.
Tek başına bir fanın anakarta takılabileceğini sanmıyorum. Kendine özel konnektörü var. Kontrolcüsü olmadan da kullanılamıyor.

Kumandası varsa fotoğrafını çekip at, bakalım. Aynı şekilde kontrolcü kutusunun üstünde bir tuş varsa da fotoğrafını çekip at.

@crazyreign dostum seni her konuya etiketliyorum gibi oluyor ama bu işlerden anladığın için yapıyorum bir yardımcı olabilir misin?
Sorun yok! Benim için de tecrübe olmuş oluyor. 🤣

Sanırım o fanlar kit olarak satılıyor ve konnektörü farklı. Kontrolcüsünün üstünde veya eğer kumandası varsa kumandasında MB Sync moduna getirmek için bir tuş olması lazım. Eğer kullanım kılavuzu varsa oradan bakabilirsin.
Tek başına bir fanın anakarta takılabileceğini sanmıyorum. Kendine özel konnektörü var. Kontrolcüsü olmadan da kullanılamıyor.

Kumandası varsa fotoğrafını çekip at, bakalım. Aynı şekilde kontrolcü kutusunun üstünde bir tuş varsa da fotoğrafını çekip at.

Sorun yok! Benim için de tecrübe olmuş oluyor.🤣

Dur dostum kontrolcüyü, soketleri, kumandayı çekeyim atayım. Kullanma klavuzu yok arkasında basit bir şema var.
Soketler:

1609847878252.png

Fan bilgileri:

1609847923416.png

Kontrolcü:

1609847943699.png

Kumanda:

1609847956860.png

Son düzenleme:
Soketler:

1609847878252.png

Fan bilgileri:

1609847923416.png

Kontrolcü:

1609847943699.png

Kumanda:

1609847956860.png

GamePower'ın Warcry model kasasının kumandasında da bu şekil. O renk tuşlarının bir tanesine uzun bastığın zaman MB Sync moduna geçiyor. MB Sync moduna geçmeden de anakart ile sync yapılmıyor.

Çözüm
Gamepower'ın warcry model kasasının kumandasında da bu şekil. O renk tuşlarının bir tanesine uzun bastığın zaman MB Sync moduna geçiyor. MB Sync moduna geçmeden de anakart ile Sync yapılmıyor.

O zaman anakartımdan kırmızı ışık(rastgele seçtim) yanmasını seçeceğim tüm tuşlara uzun uzun basacağım. Hangisi anakarttan seçtiğim rengi yakarsa gelip buraya yazacağım değil mi?

@DjKedi Aynen. O tuşlardan birisi muhakkak MB Sync moduna alıyor uzun süre bastığında ama hangisi onu bilmiyorum :D.
Kolay gelsin. Haber bekliyorum.
Yahu senin Allahına kurban :D Ses 2 tuşu o işe yarıyormuş. Uzun süre bastım şu an anakarttan hangi mod seçilirse o renk yanıyor.

1609848698619.png

Geri
Yukarı