Rampage RM-421 144 Hz monitöre overclock yapılabilir mi?

delekurus

Hectopat
Daha fazla  
Bende Rampage RM-421 monitör var 144Hz 1Ms, YouTube'da gördüğüm bir video da adam 144Hz'lik monitörü 210 yapıyordu, ben de overclock ile bu monitörü yükseltebilir miyim; bir sorun olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirli bir seviyeye kadar OC yapmanıza izin veriyor bazı paneller ancak bu durum monitörünüzün çok daha fazla ısınmasına sebep olur, bir de Rampage monitör, patlar mı yanar mı bilemem. Şunu söyleyebilirim ki 144'ten 210Hz fazla ütopik, çoğu modelde bunu yapabileceğinizi sanmam.

Belirli bir seviyeye kadar OC yapmanıza izin veriyor bazı paneller ancak bu durum monitörünüzün çok daha fazla ısınmasına sebep olur, bir de Rampage monitör, patlar mı yanar mı bilemem. Şunu söyleyebilirim ki 144'ten 210Hz fazla ütopik, çoğu modelde bunu yapabileceğinizi sanmam.

Farkındayım biraz fazlaya kaçar ben daha çok 160 Hz yapmayı düşünmüştüm ama patlamasından korkuyorum.

Farkındayım biraz fazlaya kaçar ben daha çok 160 Hz yapmayı düşünmüştüm ama patlamasından korkuyorum.
Kısa kullanımda bir şey olmaz ancak uzun kullanımda zarar verebilir, malum daha fazla güç tüketiyor haliyle daha fazla ısınıyor monitör. Şaka bir yana patlamaz ancak ömrü kısalır diye düşünüyorum.

Kısa kullanımda bir şey olmaz ancak uzun kullanımda zarar verebilir, malum daha fazla güç tüketiyor haliyle daha fazla ısınıyor monitör. Şaka bir yana patlamaz ancak ömrü kısalır diye düşünüyorum.

Zaten 3 yıldır kullanıyorum kalan ömrünü bu şekilde değerlendireyim diye düşündüm.

160 ile 144 arasında fark yok neredeyse. Alınan riske değmez.

Daha fazla denesem problem olur mu?

Kendi monitörüm ASUS OC ayarı var ben yapmıyorum. 180 yapsanız bile gözle görülür bir fark olacağını düşünmüyorum. Tavsiyem yapmayın.

Geri
Yukarı