Rampage RM-K1 Pulsar kulaklıktan tıss sesi geliyor

Mustafa Eser

Centipat
Merhaba. 1 hafta önce almış olduğum Rampage pulsar 7.1 USB girişli kulaklığımdan video izlerken, oyun oynarken veya boşdayken tıss sesi geliyor. Ne yaptıysam bunun çözümünü bulamadım. Yardımınıza ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm ses seviyelerinde mi geliyor? Geliyorsa iade etmeyi deneyin ve bu tür markalardan uzak durun 200 TL'ye ses kartlı bir kulaklıktan performans zaten alamazsınız.
İade edebilirseniz, bu ürünlere göz atabilirsiniz.

Neredeyse evet. %50 seviyelerde çok az geliyor ama hissediyorum. %80 De çok geliyor. %100 de hiç gelmeyecek kadar az. Çok değişik bir sorun. Neden geliyor bu ses anlamıyorum :(

Bu elektriğin hz'inden kaynaklı bir sestir ve tüm ses sistemlerinde vardır. Ama çok düşük oldukları için genelde fark edilmezler. Eğer mikrofon açık olursa daha net duyulur. Eğer kulaklığın üretimde bir hata yoksa mikrofonunu kapat sorunun düzelir.

Bu elektriğin hz'inden kaynaklı bir sestir ve tüm ses sistemlerinde vardır. Ama çok düşük oldukları için genelde fark edilmezler. Eğer mikrofon açık olursa daha net duyulur. Eğer kulaklığın üretimde bir hata yoksa mikrofonunu kapat sorunun düzelir.

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Mikrofon açık veya kapalı fark etmiyor yinede geliyor o ses. İade etmeyi düşünüyorum. Hiç çözümü yok mudur bunun.

Mikrofonu kapattığınıza emin misiniz? Bizde kapatınca düzeliyor. Windows'un ses ayarlarından değil ses kartının ayarlarından kapatacaksınız. Sizin ki ses kartlı bir kulaklık olduğu için varsa onun arayüzüne ulaşmalısınız. Kısmak değil tamamen çarpı yapıp kapatmak gerekiyor. Yine de denedim olmadı diyorsanız çözümü yoktur. Lürfen ayarları tekrar kontrol edin. Üretiminden kaynaklıysa çözümü yoktur.

RTA.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı