Rampage RMC Kasaya Cooler Master i71C bağlama

onrcmr

Hectopat
Arkadaşlar selamlar, siteyi uzun yillar takip ettim ve etmekteyim ancak daha yeni uye olabildim, bu site ve sizler sayesinde çok şey öğrendim seviyesi ve her konudaki donanımlı arkadaşlarla bilgi paylasmak ve ogrenmek icin bence Türkiye'nin 1 numarali sitesi hersey icin tesekkur ederim.
Konuma gelecek olursam, Rampage RMC 2019 kasa LED kontrolcüsüne Cooler Master i71C işlemci fani LED kontrolcüsünü bağlamak istedim, fakat görsellerde gördüğünüz üzere kasanın girişleri 6 pinli,
20200128_203055.jpg
20200128_203333.jpg
Aldığım Cooler Master i71C pin bağlantısı,
20200128_203258.jpg
Görüldüğü üzere 4 pinli, anakartım MSI H310 mPro VH çok iyi bir anakart değil bildiğim kadarıyla bu anakartta LED kontrolcü yok, bende bu 4 pini kasanın 6 pinli kontrolcüsüne bağlamak istiyorum ama nasıl yaparım?
yardımcı olabilecek kimse yokmu acaba yoksa ürünü iade edeceğim,
fan bağlantısı yaptım fan çalışıyor diğer rgb baglantisi da anakartta sys fan yerine mi bağlasam ışıklar yanarmi acaba

Son düzenleme:
Vallahi kardeşim o kadar baktım ama yok, dönüştürücüsü de yok bilen başka birisi varsa yardımcı olur, inşallah.
Şöyle bir şey yapabilirsin belki, ilk resimde en alttaki slot 4 pin sanırım, oradan 4 pin çoğaltıcı ile 2 çıkışlı bir çoğaltıcı alırsan veya ileride lazım olur dersen 4'lü, 6'lıları da var, onlardan temin edip takabilirsin. Bu da bir seçenek. Aşağıya link veriyorum örnek olması açısından, illaki bunu al demiyorum güvendiğin bir marka veya mağaza varsa ondan al.

Vallahi kardeşim o kadar baktım ama yok, dönüştürücüsü de yok bilen başka birisi varsa yardımcı olur, inşallah.
Şöyle bir şey yapabilirsin belki, ilk resimde en alttaki slot 4 pin sanırım, oradan 4 pin çoğaltıcı ile 2 çıkışlı bir çoğaltıcı alırsan veya ileride lazım olur dersen 4'lü, 6'lıları da var, onlardan temin edip takabilirsin. Bu da bir seçenek. Aşağıya link veriyorum örnek olması açısından, illaki bunu al demiyorum güvendiğin bir marka veya mağaza varsa ondan al.
valla o hiç aklıma gelmedi hocam ondan çoğaltabilirim evet o dört pinli ama çok saçma yani 6 pin nedir yahu ordan cogaltsam sıkıntı çıkarır mı acaba denemeden olmaz sanırım
@Recep Baltaş sorunu çözemedim yardımınızı rica ediyorum

Son düzenleme:
işlemci fanın pininin ucunda pinleri koruması için bş kapak var onu çıkartıp 6 pinlik yere 4 pin olarak takabilirsin
hangi resimden bahsediyoruz dediginiz gibi bi kapak görünürde yok, işlemci fanı zaten yerinde onu taktım resimde görülen bağlantı led bağlantısı sorunum onu baglayamamak

bakın şimdi led bağlantısının ucunda plastik kapak var onu çıkartın çıkabiliyoro ama yavaşça nazikçe çıkarın
allah allah ya okadarda inceledim dedim bu buraya girmez tekrar bakayım hocam saolun yani led bağlantısının resimde gördüğümüz kısmı çıkıyor diyorsunuz doğru mu anladım
bakın şimdi led bağlantısının ucunda plastik kapak var onu çıkartın çıkabiliyoro ama yavaşça nazikçe çıkarın
hocam ya siz olayı yanlış anladiniz ya ben anlamadım anakartımda led kontrol özelliği yok kasamda var oradaki led kontrolcüsüne bağlamam gerekiyor bakın resim de koydum hem kasanın hemde led bağlantı kablosunun

Son düzenleme:
hocam bence siz anlamadınız ben anladım şimdi fanın rgb kablosunun en ucunu pinleri koruyan bir kapak gibi bişe var onu geriye çekince çıkıyor o kısım o kısım kalın olduğundan takılmıyor orası çıkınca takılacak

hocam bence siz anlamadınız ben anladım şimdi fanın rgb kablosunun en ucunu pinleri koruyan bir kapak gibi bişe var onu geriye çekince çıkıyor o kısım o kısım kalın olduğundan takılmıyor orası çıkınca takılacak
pinler uymuyor hocam hem delikler büyük hem iğne araliklari farklı o yüzden yazdım size özellikle

zaten 6 pinli kontrolcü senin fanda 4 pinli taksan belki çalışmayacak çalışsa bile ışık azalıp azı modlaruymayacaktı en iyisi kendine yeni kontrolcü al

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı