Rampage SMX R63 incelemesi

Merhabalar forumdaşlar, aylar önce aldığım Rampage SMX-63R incelemesini sizinle paylaşacağım.

Şimdi mouse görüntüsel olarak benim sade ve RGB yapılı mouselar hoşuma gittiğinden almıştım tabii bazı şeyleri göz önünde bulundurdum. Ben DPI olarak maksimum 6400 DPI kullanabiliyorum ve daha üstünü kullanmam zor kontrolü zor oluyor benim için kablosunun uzunluğu (1.8 metre) örgülü oluşu ve tuş tıklama ömrü (10 milyon) bunlar benim için yeterli özellikler arasındaydı.
Kullanım olarak CS:GO gibi oyunlarda ani dönüş gecikme vs. sorun yaşamadık kendisi ile.
RGB ışıkları belirli modlar ile değiştiriliyor ama ben bazen kapatıyordum ya da ışığını düşürüyordum. Bazen de açıyordum güzel bir görüntü oluşturuyordu.

Şimdi dayanıklılık, kalite kısmına gelelim.
Mouse dış boyasında yavaş yavaş atmalar gözlemledim ve alt kısımlarda ciddi derecede kaplamaları soyulmaya başladı.
Mouse RGB mod atadığınızda bunu birkaç gün yapıyor sonra mod değiştiriyor kafasına göre 4 mevsim moduna geçiyor vs.
makro programı ayarlama yapıyorsunuz sonra bir şey değiştirmek istediğinizde program açılıyor ama hiçbir yere tıklayamıyorsunuz ve bir daha indirmek zorunda kalıyorsunuz.
Kulaklık taktığınız zaman ışıklar hareketleri yüzünden vızz vızz ses geliyor mouse çıkartılınca bu ses kesiliyor.

Yani bu yönleri yüzünden sınıfta kaldı.
Fiyatı Hepsiburada: 110 TL idi.

Para olsa Logitech alırdım ama fiyatlar malum çok yüksek.

rampage-smx-r63-glory-kablolu-oyuncu-z.jpg

8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Rampage ve Gamepower markalarına ön yargım var. 10 Milyon garanti veriyorsa o fare güzel bence.
Benim mouse M55 Pro'daki PMW3327 sensörü kullanıyor ve 50 milyon tıklama ömrü sunuyor. Arkadaşın dediği yazılımsal sorunların hiçbiri yok, sadece 78 gram ve G102'den daha ucuz, ben alırken 2/3 fiyatınaydı. Ekipmanlarda ön yargı bence boş ancak kasa, PSU ve monitörde babasını yapmak haktır.

Geri
Yukarı