Rapçiler konserlerinde neden AutoTune kullanmıyor?

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Anlık ses değiştiren programlar ne yapıyor? Anlık olarak sese efekt veriyor sesi değiştiriyor. Peki bu tür anlık ses değiştiren yazılımların AutoTune versiyonları yapılamaz mı? Bazı rapçilerin sesi AutoTune'suz gerçekten kötü oluyor çünkü. Siz ne düşünüyorsunuz konu hakkında?

Ezhel bayağı kullanıyor konserlerinde videolarına denk gelmiştim. Normal konuşmasına bile AutoTune etkin. Şehinşah da kullanıyor.

Normal şarkılarda bitti bir de konserler kaldı iyice işkence olsun yani.
Öbür türlü daha çok işkence oluyor ama.
Yorumuma hahaha emojisi atan @Pierry nickli arkadaş, yeni rap dinleyicisi sanırım. Ais Ezhel döneminden haberi yok yüksek ihtimal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam autotune kullanarak yaptıkları şarkıları söylerken zaten genellikle kullanıyorlar ya da playback yapanlar var ama o kadar para verip konsere gitsem daha farklı bir şey beklerdim autotune ya da playback versiyonlarını zaten internettende dinliyoruz mesela cezanın sahne performansları falan direk canlı orkestra ile oluyor.

İsim vermek de istemiyorum bazı rapçilerin sesi autotune olmadan o kadar kötü ki, o konsere para vermek için rapçinin fanı olmak yetmez, aşık olmaları lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…