Rapor alıp sınava girilmezse sorun olur mu?

KeReM BeY

Hectopat
Yer
KKTC
Arkadaşlar yarın sınavım var rahatsız olduğum için sınava girme şansım yok ama salı günüde basit bir din sınavım var pazartesi için rapor alsam ama salı günü olan sınava girersem neden 1 günlük aldın derler mi? Rapor aldıktan sonra telafiye sokmama gibi bir lüksleri var mı? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir şeye hakları yok. Doktor tarafından rapor verildiyse, paşa paşa seni telafi sınavı yapmak zorundalar. Ama telafi sınavları normal sınavlara göre genelde zor olur bunu da unutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
@KeReM BeY hocam aynı olayı yaşadım 3 günlük rapor aldım yarından itibaren girmediğim sınavları hocalar ile konuştum başlayacağım yani sizde hocanızla konuşup telafi sınavına girebilirsiniz.

Öyle bir şeye hakları yok. Doktor tarafından rapor verildiyse, paşa paşa seni telafi sınavı yapmak zorundalar. Ama telafi sınavları normal sınavlara göre genelde zor olur bunu da unutma.

Teşekkürler zaten bu hocanın kolay sınavı yok 10 sorudan 0 doğrun varsa işlemlere puan verip 30 yapıyor 1.sınavda 1 doğrum vardı 40 aldım sınıf ortlaması 52 ydi siz hesap edin hocam yarın girsem hiçbir şey yapacağımı sanmıyorum sınavlar cuma bitiyor en erken hafataya pazertesi olsam hafta sonu sıkı çalışıp yaparım.

@KeReM BeY hocam aynı olayı yaşadım 3 günlük rapor aldım yarından itibaren girmediğim sınavları hocalar ile konuştum başlayacağım yani sizde hocanızla konuşup telafi sınavına girebilirsiniz.

Telefilerin belli bir tarihi var mı bizim sınavlar bu cuma bitiyor o zaman haftaya pazartesi başlanır en erken herhal de telafiler sizde kaç gün sonra oldu.

@KeReM BeY bende olmadı ben o dersin hocasıyla konuşup kendim belirledim diyebilirim ama siz bir konuşun hocanızla salı günü. Ama hocalarda bu haftanın sonuna kadar yapar haftaya son hafta ve o zamana bırakmak istemezler.

@KeReM BeY bende olmadı ben o dersin hocasıyla konuşup kendim belirledim diyebilirim ama siz bir konuşun hocanızla salı günü. Ama hocalarda bu haftanın sonuna kadar yapar haftaya son hafta ve o zamana bırakmak istemezler.

Telafi sınavını yapmak zorunlu yapmamazlık gibi bir şey olmaz. Tarihi hocanız belirliyor.

Bizde önce'den hep şöyle yapıldı sınav takvimi gibi telafi sınav takvimi yaptılar mantıken bu hafta olmaz çünkü salı 1 /çarşamba 2/ perşembe 1/ cuma 2/ sınavım var büyük ihtimalle tatile girmeden önceki hafta yaparlar.

Üstteki arkadaşların da dediği gibi telafi sınavı yapmak zorundalar, hatırladığım kadarıyla da ilk dönem 24 Ocak'ta son buluyor. En kısa süre içerisinde sınavını yapmaya çalış, belirli bir süreden sonra not girişi kapatılıyor. O not girişi kapatılırsa hocaların da yapacak bir şeyi olmaz.

Geri
Yukarı