Rapor sistemini meşgul etmeyin!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@marcel'o Ayrıca gereksiz diyorlar ama kime göre?
Her cezaya ''eyvallah'' ama bu gereksiz cezayı anlamadım, anlayamayacağım. Yani tamam bir konuda insanlar atom fiziğini tartışıyorsa gidip ''Atoma bak şeye benziyor, ehehe'' yazarsan gereksiz cezadır. Bir konuda 7 sayfa goygoy yapılmış. O konuda nasıl bir mesajı gereksiz görüp siliyorsun. Ah, ah! Abdüllah Gül ne güzel söylemiş.

ALemsA.jpg

Arkadaş tamam, burası bir ''Teklonoji Forumu'' anlıyoruz. Ama bak ''Konu Dışı'' diye bir bölüm açılmış. Burda ki insanlar sosyalleşebilsin, diye. İki insan bir konuda muhabbete tutuşunca niye bu kadar köpürüyorsunuz? Ya, muhabbet etmenin kuralı mı olurmuş? Her şey konuyla mı ilgili olmak zorunda? İnsanlar hiç mi konuşmasın? Robot gibi cevaplar mı yazalım? Nedir yani bu ''Konu Dışı''nın olayı? Bir yönetici açıklasın bilelim. Burası Technopat.net burda muhabbet, gırgır, şamata yok. Robot gibi cevaplar yazacaksınız ve hepsi konuyla ilgili olacak, deyin. ''Bizde sizde'' rahatlayın. Biz de defolup gidelim burdan.

O bir şey değil ben yazım yanlışı olan mesajı alıntıladım diye uzaklaştırma aldım.
Bu zaten ceza sebebi. Ya etiketleyerek ya da mesajı düzenleyip alıntılayacaksiniz. Sosyal Kurallari'ni okumanızı tavsiye ederim.

Bir daha ceza itirazlarına cevap yazmayacagim. Ne zaman yazsam konu amacından sapmaya başlıyor. Daha sonra bu bahane edilerek konu kilitleniyor 👋

Moderatör olma şartlarıda en az 1k mesaj gerektiğini hatırlıyorum ama sık sık 1k aşağısında modlar gelip geçtiğini de görüyorum. Halihazırda bunu da açıklayabilecek var mı? Kalite adına katılaşırken kitle kaybediyorlar.

Oysa konuların açılması bazen 5 saat bile sürüyor. Bunu dert etmem aslında ama cezaların jet hızında olması ve konuların tam tersine geç açılması beni rahatsız etti.
Konuyu gece 03:00'dan sonra açarsanız beklemek durumundasınız. Denetim 24 saat boyunca yapılmıyor. Denetim saatleri içerisinde açtığınız müddetçe en fazla 1 saat beklersiniz, o da düşük bir ihtimal.

Ama bak ''Konu Dışı'' diye bir bölüm açılmış. Buradaki insanlar sosyalleşebilsin, diye. İki insan bir konuda muhabbete tutuşunca niye bu kadar köpürüyorsunuz?
Konu Dışı kategorisinin olması, orada açılan her konuya istediğiniz şekilde mesaj yazabileceğiniz anlamına gelmez. Mesajlarınızı kategoriye göre değil, konuya uygun şekilde yazmalısınız.

Konuyu gece 03:00'dan sonra açarsanız beklemek durumundasınız. Denetim 24 saat boyunca yapılmıyor. Denetim saatleri içerisinde açtığınız müddetçe en fazla 1 saat beklersiniz, o da düşük bir ihtimal.
Keşke öyle olsa. Ben gece açtığım bir konudan bahsetmedim. Aynı anlarda açılmayan konu varken ceza almak biraz tuhaf değil mi peki?

• Kural 44: Rapor sisteminin kurallara uygun olmayan mesaj ve başlıklar dışında meşgul edilmesi yasaktır.
Özellikle moderatör eylemlerine itiraz etme yeri hiç değildir. Çünkü muhakeme zaman alıyor, hatalı mesajlarla ilgilenmeye vakit kalmıyor. Bunu Bize Ulaşın kısmından yapabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı