Raporlu 23.5 gün sorun olur mu?

gelpcpc1

Hectopat
Daha fazla  
10. sınıfım ve devamsızlığım hakkında bir şey soracaktım. Benim raporlu 23.5, raporsuz 4 günüm var. Herhangi bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
10. sınıfım ve devamsızlığım hakkında bir şey soracaktım. Benim raporlu 23.5, raporsuz 4 günüm var. Herhangi bir sorun olur mu?
Zamanında benimde başıma gelmişti hocaya sorduğumda heyet raporun yoksa 20 üstü özürlü devamsızlık sınıfta kalmana neden oluyor demişti.

Kalırsın diye biliyorum hocam özürlü devamsızlık 20 günü aşmamalı.

Özürlü + özürsüz devamsızlık toplamı 30 günü geçmiyorsa özürlü devamsızlık 20'den fazla yapılabilir, sorun olmaz. Sınıfta kalmazsınız.
Yönetmeliğe buradan erişebilirsiniz. CTRL F yapıp "özürsüz 10 günü" olarak aratın, "Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan" yazıyor. Siz 27.5 gün devamsızlıkla sınıfta kalmazsınız, 2.5 gün daha devamsızlık hakkınız var. Belge alabilmek için özürsüz devamsızlığınız 5'i geçmemeli.
Özürsüz yaptığınız her bir devamsızlık için özürlü devamsızlık hakkınızdan 1 eksiltin. 29-1, 28-2 ... 20-10 vesaire. İkisi toplamı 30'u geçtiğinde kalırsınız.

Son düzenleme:
Özürlü + özürsüz devamsızlık toplamı 30 günü geçmiyorsa özürlü devamsızlık 20'den fazla yapılabilir, sorun olmaz. Sınıfta kalmazsınız.
Yönetmeliğe buradan erişebilirsiniz, CTRL F yapıp "özürsüz 10 günü" olarak aratın. "Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan" yazıyor, siz 27.5 gün devamsızlıkla sınıfta kalmazsınız. 2.5 gün daha devamsızlık hakkınız var, belge alabilmek için özürsüz devamsızlığınız 5'i geçmemeli.
Matematikten kaldığım için belge alamıcam zaten de çok yerde araştırdım bulamamıştım bu devamsızlık konusunu içime bir korku düşmüştü açıkladığın için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı