Çözüldü RAR görüntülenirken veya çıkarırken fazla bekletiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eyre

Hectopat
Makaleler
2
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 250GB, Seagate Laptop Thin HDD 500G
Anakart
B450M S2H V2
Önceden Windows 11 kullanıyordum, işletim sistemi bozuldu ve yeniden Windows 11'e formatladıktan sonra böyle oldu. Herhangi bir arşiv dosyası açmak veya çıkartmak istediğimde dosya boyutuna bağlı olarak bir süre beklemem gerekiyor. Düşük boyutlu dosyaları önemsemiyordum ama büyük boyutlu dosyalarda gerçekten can sıkıcı olmaya başladı.

Normalde RAR çıkarmak için tabii ki bekleniyor ama farklı bir şekilde bu. Mesela RAR çıkarmak için bekliyorum ve sonrasında RAR çıkarma işlemine başlıyor. SSD veya HDD'te olması bir şey değiştirmiyor.

Çözüm
Herhangi bir arşivi görüntülerken Görev Yöneticisi'nden izledim ve açarken Kaspersky'ın arka planda benden habersiz tarama yaptığını gördüm. Kaspersky'ı kapattığımda takır takır açıldı arşivler. Sorunum da çözülmüş oldu.
Arşiv yaptığın sıkıştırılmış dosyaları ne katılıkta sıkıştırdığına bağlı olarak okunması gecikecektir.

Arşiv yaptığın sıkıştırılmış dosyaları ne katılıkta sıkıştırdığına bağlı olarak okunması gecikecektir.
Önceden böyle değildi, farklı bir şekilde fazlasıyla bekletiyor. Sadece 300Mb'lık arşiv için 15 saniyeye yakın bekliyorum. Önceden arşiv boyutu fark etmeksizin en fazla 2 saniye içerisinde açılırdı.

Herhangi bir arşivi görüntülerken Görev Yöneticisi'nden izledim ve açarken Kaspersky'ın arka planda benden habersiz tarama yaptığını gördüm. Kaspersky'ı kapattığımda takır takır açıldı arşivler. Sorunum da çözülmüş oldu.

Çözüm

Geri
Yukarı