Raspberry Pi 3 B+ kasıyor

Şu an bulamadım ama kullandığınız cihaz 2 GB RAM'in altındaysa Minecraft sunucusunu oradan açmak yerine Aternos gibi yerlerden açmak daha performanslı oluyor.
Tamam da, zaten çok kişi gelmeyecek sunucuya. Herkese açık yaparsak da sınırlarız zaten kişi sayısını. Aternos'da sıra vs. var, hem bizim kendi sunucumuz olsa daha güzel olur gibime geliyor. Domain gerekiyor mu?

Tamam da, zaten çok kişi gelmeyecek sunucuya. Herkese açık yaparsak da sınırlarız zaten kişi sayısını. Aternos'da sıra vs. var, hem bizim kendi sunucumuz olsa daha güzel olur gibime geliyor. Domain gerekiyor mu?

Aternos'ta eskisine göre sıra çok fazla bekletmiyor ne kadar az kişi olursanız olur chunk yüklediğiniz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız domain hakkındada fazla bir fikrim yok port açarak normal IP ile herkese açık yapabiliyorsunuz diye biliyorum.

@Linuxginar merhaba. Birkaç saat önce raspberry pi'yi kapattım ve biraz önce tekrardan açtım. Bir baktım internette gezinirken gayet hızlı, çatır çatır çalışıyor. Sence ısındığından mı yavaşlıyor bu? Fan alalım mı buna? Bu arada en son baktığımda birkaç saatlik çalıştırmadan sonra boşta 60 dereceyi buluyordu. Şuan pasif soğutma var bu aradaç

@Linuxginar merhaba. Birkaç saat önce raspberry pi'yi kapattım ve biraz önce tekrardan açtım. Bir baktım internette gezinirken gayet hızlı, çatır çatır çalışıyor. Sence ısındığından mı yavaşlıyor bu? Fan alalım mı buna? Bu arada en son baktığımda birkaç saatlik çalıştırmadan sonra boşta 60 dereceyi buluyordu. Şuan pasif soğutma var bu aradaç
60 derece buluyor benim de, heatsink alabilirsin. Fan bilmiyorum denemedim. Throttle yapmaya baslamadigini dusunuyorum. Bir degisiklik olmus olabilir sistemde.

60 derece buluyor benim de, heatsink alabilirsin. Fan bilmiyorum denemedim. Throttle yapmaya baslamadigini dusunuyorum. Bir degisiklik olmus olabilir sistemde.
Heatsink var zaten, heatsink ile boşta birkaç saat(3 saat) kullanımdan sonra elde ettiğim değer bu. Hayır, sistemde de bir değişiklik olmadı. "Falkon" adlı bir tarayıcı yükledim sadece, sonra da birkaç saatliğine kapattım. Açılınca öncekinden çok daha hızlıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı