Raspberry Pi 4 dik ekran olmuyor

Veli ÖZEN

Kilopat
Yer
sakarya
Daha fazla  
Meslek
organizatör
Linkteki ekranı aldım Raspberry Pi 4 8 GB var retropie ile konsol yapacağım ekranı bağladım sorunsuz çalışıyor fakat ekran dik şekilde onu nasıl yatay yapabilirim? Ne yaptıysam olmadı kafayı yemek üzereyim.
Ekran kutusundan çıkan talimatlar videoya yönlendiriyor uyguluyorum ekran yatay oluyor bu sefer sistem açılmıyor aşağıdaki hataları veriyor.

May 09 10:05:23 lvl0: Error creating SDL window!
Could not get EGL display.
May 09 10:05:23 lvl0: Renderer failed to initialize.
May 09 10:05:23 lvl0: Window failed to initialize.

Son düzenleme:
Buraya bakmak isteyebilirsiniz 3.5' kurarken ters çevirmiştim bilerek hem ekranı hem dokunmatiği aynı şekilde. Ciddi ciddi 1 günümü aldı bir saçma ekranı çalışır hale getirmek. Siz kendi sürücülerinizi yükleyin, benim anlattığım gibi yapın. "Ekran Fix" yazanın devamını uygulayın. "Ekran Fix" ve "Touchpad Fix" size uygun ayarları bulmanız lazım. Zaten kaç olasılık var. VNC ve SSH erişimi açın ve ip sabitleyin. Ters giden olursa ekranı kullanamayacaksınız ve HDMI görüntüde alamayacaksınız. Özet olarak Retro Pie güncellemeyi deneyin.
Sudo apt-get update
Sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get install git
sudo reboot
git clone --depth=1 RetroPie/RetroPie-Setup (Burada bağlantı kopyala onu yaz. Forum otomatik link zannedip değiştiriyor komutu.)
cd RetroPie-Setup
chmod +x retropie_setup.sh
sudo ./retropie_setup.sh

Son düzenleme:
işte kullanmış olduğum ekranın wiki sitesinde bu komutlar var fakat git clone goodtft/LCD-show yazılım komutu girince sistem açılmıyor o dediğim hatalarda kalıyor yazılımı kurmayınca da diğer komutlar çalışmıyor

Aldığınız hatalar Retropie kaynaklanıyor. Spesifik Fix yaparsanız çözülmesi lazım. Retropie güncel olmadığı için sistem hataya düşüyor. Hala çözülmedi ise yazdığınız her komutları buraya yazın. Kurulumu buradaki wiki ile yapmadıysanız buradan yapın. Farklı bir hata alırsanız belirtin.

Son düzenleme:
aynen hocam birde denemelik 8gb kartla yapıyorum hafta sonuna denk geldi belki ondanda kaynaklıdır emin değilim raspbian denicem ama alan yeterli değil
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki gibi direk kurulum denedim ekran dik olarak çalışıyor fakat yan yapamıyorum işte bir şeyleri kurmuyor sanırım kart kaynaklı
cevapların için teşekkürler ilk yazdıklarını denedim birazdaha farklı bir şeyler oldu yeni kart alınca bakarım tekrar yazarım buradan

Raspberry Pi 4 USB üzerinden Boot edebiliyor. Elinizde flash bellek varsa onu kullanabilirsiniz. Yoksa A101 USB 3.0 san disk satıyor her şubesi içinde. USB 3.0 olmasına dikkat ederseniz daha hızlı olur hafıza kartından. Mavi portlar 3.0 onlara takın. Ben bundan kullanıyorum hatta. SanDisk Mini USB olarak geçiyor kendileri bir de bunların USB 3.0 olanları var.

index.jpg

sorun ekran yazılımı değilmiş retropie açılmıyor ekran yan çalışıyor ama yan yapmadan önce neden çalışıyor onu çözemedim oyun bile oynadım yani
yok aga ilginç her şey çalışıyor ama retropie kurunca oda çalışıyor fakat ekran için yazılım kurunca çalışmıyor şaka gibi çıldırtacak beni
hallettim raspbian kurup ordan emulatörü kurdum oldu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı