Raspberry Pi alternatifi var mıdır?

boowalker

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Raspbian OS kurabileceğim yani Raspberry Pi gibi kullanabileceğim mini uygun fiyatlı bir bilgisayar alternatifi (önerisi) var mıdır?

Orange Pi var fiyatı daha uygun.

4 GB RAM'li bir PC almak istiyorum. Fiyatlarına baktığım da Raspberry'den bir farkı yok :(
İkinci el Raspberry Pi 3 işinizi görür gibi.

Düşündüm bunu hatta sıfırını almayı düşündüm fakat RAM'i düşük geldi.
Sanırım dişimi biraz sıkıp Raspberry Pi almalıyım en sağlıklısı o

Raspberry Pi 3+ ve 4 yokken yüksek performans gerektiren işlerde 8 Core SoC ile öne çıkan ODroid'ler kullandım.
Raspbian desteği bulunmuyor ancak sorunsuz Ubuntu çalıştırabiliyor. Özellike NAS, Cloud, Docker için Raspberry'nin yerine kullanılabilir. HC1 ve HC2 ile doğrudan SATA III SSD ve HDD'ler kullanılabiliyor.

Raspberry Pi 3+ ve 4 yokken yüksek performans gerektiren işlerde 8 Core soc ile öne çıkan Odroid'ler kullandım.
Raspbian desteği bulunmuyor ancak sorunsuz Ubuntu çalıştırabiliyor. Özellike nas, Cloud, docker için Raspberry'nin yerine kullanılabilir. HC1 ve HC2 ile doğrudan SATA III SSD ve HDD'ler kullanılabiliyor.

Şu an performans değil de daha çok fiyat konusu önemli benim için, bahsettiğin cihaz Raspberry'den daha pahalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Can abiyi izledim zaten ona göre işine yaramıyor fakat ben ıvır zıvır işleri seviyorum sunucu denemeleri birkaç şeyi host etmeyi planlıyorum o açıdan benim işime yarayacak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı