Rehber Raspberry Pi ile Adguard + Unbound + Cloudflare DoH ve DoT birlikte çalıştırma

O zaman adgurd+cloudflare ile devam edeceğim. Teşekkür ederim. Unbound konusunu açıklayacan olursa gelir ara ara kontrol ederim burasını

Arkadaşlar bu konuyu sonunda çözdüm aslında yanlışlık yapmamışım . Konunun sonundaki yazıda aslında eksik bilgi verilmiş. Dns leak testi bazen n/a şeklinde sonuçlar verebiliyor fakat orada sadece 1 adet clodflare görürseniz sızıntı yok demektir.

Statk ip'ye sahibim lan ağına bağlı değilken dışarıdan telefonda nasıl asguard home kullanabilirim reklamları engellemesi için ? telefonda dns bölümüne statik ip adresini yazınca ana modeme bağlanmış oluyor . Raspberry ip adresini telefonda dns bölümüne nasıl uygulayacağım bilen var mı ?

@Dümdüz

Son düzenleme:

Öncelikle bunu önermeyeceğimi söylemek istiyorum, performanslı olmaz. Telefondan bağlandığınızda IP adresiniz evdeki IP adresiniz ile aynı olur, mobil veri hızınız evinizin internet hızı ile sınırlı kalacaktır, web ve DNS sorgularınız da bir hayli yavaşlayacaktır.

Ama denemek istiyorum derseniz, bunun için Raspbery Pi'a Wireguard kurup kullanabilirsiniz. Modem üzerinden de Port Forwarding yapmalısınız.

Bunun yerine direkt Adguard DNS'in Android uygulamasını önerebilirim. Ya da telefon ayarlarından "Özel DNS" seçip;
Adresini girebilirsiniz.

Ben interneti outdoor başka bir cihazdan alıyorum. Yani karşıdaki outdoor cihaz benim outdoor cihaza Wi-Fi ile internet veriyor. Gelen internet odanın içerisine bir acess point ile interneti dağıtıyor. DHCP'yi karşıdaki ooutdoor cihaz veriyor benim outdoor cihaz ve acesspoint DHCP kapalı durumda. Ben Raspberry IP adresini DHCP kapalı olarak benim outdoor cihaz üzerinden dağıtmam mümkün mü? DNS adresi için illa DHCP açık mı olması gerekiyor? Tek tek Cihazlardan DNS vermek istemiyorum. Karşıdaki outdoor cihaza erişimim yok. Performans açısından tekrar dhcp açmak istemiyorum @Dümdüz

Access point'in DNS değiştirme özelliğini desteklemesi lazım. Ayarlarda göremiyorsanız bildiğim kadarıyla DHCP olmadan yapabilmeniz pek mümkün değil. DHCP de tahmin ettiğiniz kadar interneti yavaşlatmaz ya da performansı düşürmez. DHCP genellikle her saat başı (sık hali) ya da 7-8 saatte bir işlem görür ve bu 1 saniyeden daha kısa sürer.

Mikrotik outdoor cihaz kullanıyorum bridge mod olarak.

Adguard yerine Pi-hole kurmak istiyorum. Bu durumda rehber içerisinde neleri farklı yapmam lazım? Örneğin "Cloudflared ve Unbound'ı Adguard ile birlikte çalışacak şekilde ayarlamak" bölümü, Pi-hole kurulumunda nasıl olmalı? Bence rehber Pi-hole, Unbound ve Cloudflared için de güncellense güzel olur.
@Dümdüz

Son düzenleme:
@Dümdüz bey,

Şu konuda Wireguard ve pivpn kurulumuna da işaret edilmiş. Yeni bir konu açarak, warp+ hesabımızı wireguard yada pivpn ile pi cihazımıza kurulumunu ve adguard home ile birlikte custom dns olarak wireguard yada pivpn konfigürasyonuna eklemeyi tarif edebilir misiniz? Güzel konu açmışsınız, devamı gelmeli. Warp+ Vpn (wireguard) ile adguard home birlikte kullanım senaryosu sorunsuz kullanılıyormuş. Yeni bir konu açmayı düşünüyor musunuz?

Elimdeki Raspberry Pi'ı sattım maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…