Çözüldü Raspberry Pi ile VPN yapılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1024byte

Centipat
Raspberry Pi ile VPN yapılabilir mi? Mesela ben Raspberry Pi'ı Avrupa'da bir kafenin internetine bağlayıp bir yere saklasam ve daha sonra Türkiye'den bağlanıp gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra VPN olarak kullanabilir miyim? Mümkün mü böyle bir şey?

Çözüm
Bunun da cevabı @Dümdüz hocamda vardır sanırım. :)
Teşekkür ettim etiket için :)

Evet, yapılabilir. Ancak VPN sunucusu olarak pek bir anlamı kalmaz, çünkü beklediğiniz gibi yasaklı sitelerin engeli kalkmaz. Raspberry Pi internet bağlantısını sizin modeminizden alacağı için; evden dışarıdayken, kendi ev internetinize bağlanmış gibi olursunuz.

Onun yerine:

İnternet bağlantısı değişse kesilse vs çökse kart bitti.
Böyle bir şey yok... Bilmiyorsanız yazmanıza gerek de yok.
Dalga mı geçiyorsunuz hocam?

TeamViewer sayesinde kendinize bir VPN yapabilirsiniz böyle.

Neden dalga geçsin hocam? Gayet mantıklı bir fikir.
Sizce böyle bir şey yapılabilir mi? İnternet bağlantısı değişse kesilse vs çökse kart bitti.

Hocam kartın gerekli her şeyini sağladıktan sonra ne olsun ki? VPN sunucularını koyup kaçıyorlar mı? Ara sıra bakım yapıyorlar, Avrupa'daki tanıdığı birisi yapar onun için.
Tanıdığı var ise tabiki olur.Benim kastettiğüm şey.Random Avrupaya girip kafeye girip çipi saklamak.

Dalga mı geçiyorsunuz hocam?
Hayır, gayet ciddiyim. VPN'nin çalışma mantığı da böyle değil mi? Başka ülkelerdeki sunucular üzerinden ağa erişiyoruz. Kart önemli değil mümkün mü değil mi diye sordum.

Tanıdığı var ise tabiki olur.Benim kastettiğüm şey.Random Avrupaya girip kafeye girip çipi saklamak.
Onu sadece örnek olarak verdim. Belki müzeye saklarım :D

Merhaba böyle şeylere girmeden de kendi VPN sunucunuzu oluşturablirsiniz. Kali Linux üzerine Open VPN kurarak ve gerekli ayarlamaları yaparak da VPN sunucusu elde etmeniz mümkün.

Geri
Yukarı