Raspberry Pi ilk çalıştırılması ve kullanımı nasıl olmalı?

ikiikiyedi

Decapat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi
Selam dostlar. Derin öğrenme alanında proje ile uğraşıyorum ve bu yüzden Raspberry Pi aldım. Yapacağım proje için kamera ve ışık dalgaları kullanacağım. Raspberry Pi hakkında pek bilgim yok ilk kez elime geçti. Cihaza zarar vermek istemiyorum. Dikkat etmem gereken durumlar nedir? Kullanımı zor mu? Ayrıca kullanımı hakkında bana ışık tutacak örnek projeniz var ise gösterirseniz sevinirim.

Herhangi bir SD karta Raspbian veya ARM tabanlı bir işletim sistemi yazdırıp kullanmaya direkt başlayabilirsiniz. RetroPie gibi öykünme araçları da mevcut. Sizin durumunuzda Pi'nin hesaplama gücü muadillerine göre önemli avantaj sağlayacak.

Raspberry Pi'nin iki sıkıntısı iyi bir güç beslemesi gerektirmesi, Arduino'ya göre pin sayısının ve pinlerin güç beslemesinin yetersiz olması. Genişleme yani bir şey takma açısından biraz zayıf bu iki nedenle. Pi'ye sensörden öte motor gibi güç isteyen şeyler bağlanacaksa dışarıdan ayrıca güç vermek gerekebilir, kendi prizden aldığı enerji çoğunlukla yetmez motorlara.

Herhangi bir SD karta Raspbian veya ARM tabanlı bir işletim sistemi yazdırıp kullanmaya direkt başlayabilirsiniz. RetroPie gibi öykünme araçları da mevcut. Sizin durumunuzda Pi'nin hesaplama gücü muadillerine göre önemli avantaj sağlayacak.

Raspberry Pi'nin iki sıkıntısı iyi bir güç beslemesi gerektirmesi, Arduino'ya göre pin sayısının ve pinlerin güç beslemesinin yetersiz olması. Genişleme yani bir şey takma açısından biraz zayıf bu iki nedenle. Pi'ye sensörden öte motor gibi güç isteyen şeyler bağlanacaksa dışarıdan ayrıca güç vermek gerekebilir, kendi prizden aldığı enerji çoğunlukla yetmez motorlara.
Anladım hocam ben sensör takacağım. Arkadaşım adaptörün kesinlikle 5V, 3A olması gerektiğini aksi takdirde cihazı yakacağını söyledi. Bu kadar fark eder mi sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı