Raspberry Pi Nas ile paylaşılan şeyler telefondan gözükür mü?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Mesela Raspberry Pi Nas'a film yükledim varsayalım. Bunu bilgisayarlarımdan hariç telefon, tablet gibi şeylerde görebilir ve açabilir mi?

Yapabilirse nasıl?

Telefonumda File Manager+ var. Bilgisayardan paylaştığım klasörleri görebiliyorum onunla.

Mesela Raspberry Pi Nas'a film yükledim varsayalım. Bunu bilgisayarlarımdan hariç telefon, tablet gibi şeylerde görebilir ve açabilir mi?

Yapabilirse nasıl?

Telefonumda File Manager+ var. Bilgisayardan paylaştığım klasörleri görebiliyorum onunla.
Acmayi bilmem ama gorup indirebilirsin FileZilla gibi SFTP programlariyla.

Dosyaları indirmek yerine düzenleyebilir miyim? Mesela text dosyasını.
SSH ile baglanip dosyayi duzenleyebilirsiniz, veya SSHFS (Windows'ta var mi bilmiyorum) ile Pi ve cihazinizin dosyalarini senkronize ederek anamakinenizde duzenleyebilir ve otomatik olarak Pi'a aktarilmasini saglayabilirsiniz.

Text dosyalari icin ben SSH ile baglanip Nano editoru ile duzenlerim.

SSH ile baglanip dosyayi duzenleyebilirsiniz, veya SSHFS (Windows'ta var mi bilmiyorum) ile Pi ve cihazinizin dosyalarini senkronize ederek anamakinenizde duzenleyebilir ve otomatik olarak Pi'a aktarilmasini saglayabilirsiniz.

Text dosyalari icin ben SSH ile baglanip Nano editoru ile duzenlerim.
Ben SSH hiç bilmiyorum. Nasıl birşeydir nerden öğrenebilirim?

Ben SSH hiç bilmiyorum. Nasıl birşeydir nerden öğrenebilirim?
PuTTY kurup Pi'inizin IP adresini ve kullanici adini giriyorsunuz. Veya PowerShell acip ssh pikullanici@piipadresi yapip sifrenizi giriyor terminal aliyorsunuz.
SSHFS galiba Windows'ta yok ancak FileZilla ile dosya aktarimi ve SSH ile dosya duzenleme yapabilirsiniz. Google arastirmasi ile bulabilirsiniz nasil olacagini.

Geri
Yukarı