Raspberry Pi Pico ve Arduino arasındaki farklar nedir?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Arduino'dan farklı neler yapabiliyor merak ediyorum?
Şu an IR kumanda sinyali alıcısı tarifi var mı diye merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arduino derken UNO'yu konuşuyorsak eğer; UNO'nun yaptıklarının hepsini hatta fazlasını yapar. Donanım olarak zaten aralarında dağlar kadar fark var. Pico çok daha modern ve güçlü.

Arduino UNO ile Pico arasında ne yapılır ne yapılamaz farklarından en basiti pico'da USB host mode var. Pico programlanabilir GPIO konusunda çok önde. Pico USB klavye, mouse olarak bile çalışabilir. Ama UNO ile mümkün değil. Arduino tarafında anca Leonardo falan kullanmalınız.
1*UQ9MuP8VCGi6DxqTaiIGeg.png

Arduino derken UNO'yu konuşuyorsak eğer; UNO'nun yaptıklarının hepsini hatta fazlasını yapar. Donanım olarak zaten aralarında dağlar kadar fark var. Pico çok daha modern ve güçlü.

Arduino UNO ile Pico arasında ne yapılır ne yapılamaz farklarından en basiti pico'da USB host mode var. Pico programlanabilir GPIO konusunda çok önde. Pico USB klavye, mouse olarak bile çalışabilir. Ama UNO ile mümkün değil. Arduino tarafında anca Leonardo falan kullanmalınız.
Eki Görüntüle 1340708
Ben uno yu kastetmemiştim. Arduino ekosistemi vs pico demiştim.

Tek bir tane Arduino yok ki. Hepsinin özellikleri farklı. Nasıl "ekosistem" vs Pico şeklinde kıyaslanacak?
Her neyse, Pico vs UNO kıyaslamasını ben vermiş oldum. Gerisini kendiniz araştırıp bizimle de paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı