Raspberry Pi Zero çalışmıyor

Serhan Demir

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 / Evga GTX 1660S SC Ultra 6gb / Crucial Ballistix (8x2) 3000 MHz / B450 -A Pro / Xigmatek 550W PSU
Meslek
Meslek Lisesi Öğrencisi (11)
Arkadaşlar merhaba elimde Raspberry Pi Zero v1.3 var direkt kutudan çıkardım test etmek için hiçbir şey takmadan direk güç verdim fakat Power ışığı yanmadı. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba elimde Raspberry Pi Zero v1.3 var direkt kutudan çıkardım test etmek için hiçbir şey takmadan direk güç verdim fakat Power ışığı yanmadı. Bunun sebebi ne olabilir?

Hocam aynı sorun bende de var. İade ettim, değiştirildi, yine de çalışmadı. Siz sorunu çözdünüz mü acaba?

Bugün yazılım güncellemesi yaparken ekran dondu, güç kablosunu çıkarıp taktığımda LED yanmadı. USB Tester ile güç adaptörüne taktığımda akım çekilmediğini gördüm. Durup dururken neden bozuldu ki?
Sanırım güncelleme sırasında SD Kart cortlamış. SD Kartı yeniden flaşladım sorun çözüldü.
Bu arada Raspberry'nin içinde SD Kart yoksa LED yanmıyor, yani elinizdeki cihazlar sorunlu değil.

Son düzenleme:
Bugün yazılım güncellemesi yaparken ekran dondu, güç kablosunu çıkarıp taktığımda LED yanmadı. USB Tester ile güç adaptörüne taktığımda akım çekilmediğini gördüm. Durup dururken neden bozuldu ki?
Sanırım güncelleme sırasında SD Kart cortlamış. SD Kartı yeniden flaşladım sorun çözüldü.
Bu arada Raspberry'nin içinde SD Kart yoksa LED yanmıyor, yani elinizdeki cihazlar sorunlu değil.
Hocam bendede ayni sorun var. flashlamak disinda cozumu yok mu?
SD kart icinde onemli bilgiler var. Bunun disinda cozum yok mu?

Ne yazık ki bilgim yok.

SD kartta önemli bilgiler varsa bilgisayara takıp dosyaları bilgisayara aktarın. Erişemediğiniz dosyaları görmek için çeşitli programlar kullanmanız gerekli.

Geri
Yukarı