Raspberry Pi Zero ile Fotoğraf aktarımı nasıl yapılır?

Mucitadam

Centipat
Öncelikle herkese merhaba. Ben 12. sınıf öğrencisiyim ve bir proje üzerinde arkadaşımla beraber yoğun bir şekilde çalışıyoruz, PC üzerinden bir yazılım geliştirmeye çalışıyoruz (Python tabanlı) bu yazılımın çalışabilmesi için kablosuz olarak PC'ye fotoğraf aktarılması gerekmekte. Biz işlemin PC kısmını hallettik neredeyse fakat fotoğraf aktarmayı nasıl yapacağımızı bir türlü çözemedik, bu konuda sizlerden yardım istiyorum.

Elimizde Raspberry Pi Zero ve kamera modülü var fakat bu Raspberry Zero Wi-Fi bağlantısı yapacak modülü yok, Wi-Fi modülü olmadığı için ESP8266 takmayı düşünüyoruz fakat hangi kodlar ile ürünleri sağlıklı bir biçimde haberleştirebileceğimizi bilmiyoruz. Ürünlerin fotoğrafları ekte bulunmaktadır.

Tam olarak yapmak istediğimiz şeyden bahsedersek eğer; biz elimizde bulunan Raspberry Pi Zero ve ESP8266'nın bir arada kullanıldığı bir düzenek oluşturarak birkaç saniyede bir fotoğraf çekip PC'ye aktarmasını ve aktarma işlemi bittikten sonra çektiği fotoğrafı silmesini istiyoruz. Bunu nasıl yapabiliriz, şimdiden teşekkür ediyorum.

Not: Aktarma işleminden sonra foroğrafı sildirmek istememizin sebebi, aynı fotoğrafı tekrardan göndermemesi veya hafıza da boşa yer kaplamaması için.

Dosya Ekleri

• indir (2).jpeg
    indir (2).jpeg
    6,8 KB · Görüntüleme: 15
  • indir (1).jpeg
    indir (1).jpeg
    7,4 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı