Rastgele Windows 10 Pro kodu etkinleştirmek bilgisayara zarar verir mi?

gyroxx

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar önceden alışveriş yaptığım bir sitede bir kullanıcı 10 liraya Windows 10 Pro key satıyor eğer alıp kullansam bilgisayara bir zararı olur mu?

Ben de internetteki ucuza satılan anahtarları kullanıyorum. Birkaç aydır kullanmama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Lisansın herhangi bir zararı olmaz. Eğer kod hatalı ise zaten sistem kabul etmez. Sadece 3 yıl önce 50 liraya aldığım OEM Windows 10 Pro şu an nasıl 10 lira?

Arkadaşlar önceden alışveriş yaptığım bir sitede bir kullanıcı 10 liraya Windows 10 Pro key satıyor eğer alıp kullansam bilgisayara bir zararı olur mu?
Zararlı olmaz. Fakat kodun geçerli olup olmadığını bilemeyiz. 10 lira biraz ucuz geldi bana geçen ay kendim 23tlye almıştım. Retail key olarak almıştım onu da ekleyeyim. İşin sonunda maksimum 10 tl kaybedeceksiniz deneyebilirsiniz isterseniz.

Zararlı olmaz. Fakat kodun geçerli olup olmadığını bilemeyiz. 10 lira biraz ucuz geldi bana geçen ay kendim 23TL'ye almıştım. Retail key olarak almıştım onu da ekleyeyim. İşin sonunda maksimum 10 TL kaybedeceksiniz deneyebilirsiniz isterseniz.

10 liradan sorun olmaz bence de deneyceğim bir de Retail nedir ve kodun Retail olup olmadığını nereden anlayacağım.

Alıp PC üzerinde aktive ettikten sonra ayarlar-günöelleştirmeler-etkinleştirme yerine gidip orada eğer dijital bir lisansla aktif edildi diyorsa o OEM key demektir.

10 liradan sorun olmaz bence de deneyceğim bir de Retail nedir ve kodun Retail olup olmadığını nereden anlayacağım.
Retail key aynı anda tek cihazda kullanılabilir demek. Birde yeni pc alınca eskisindeki kodu yeni pcde kullanabilirsiniz.
Ayrıca oem ve mak türleri de var. Oem anakarta işleniyor doğrudan. Bir daha kullanamıyorsunuz. Mak key ise tek kullanımlık. Key türü kısa bir kod girilerek öğreniliyor. Googledan bulabilirsiniz

Lisansın herhangi bir zararı olmaz. Eğer kod hatalı ise zaten sistem kabul etmez. Sadece 3 yıl önce 50 liraya aldığım OEM Windows 10 Pro şu an nasıl 10 lira?

Retail key aynı anda tek cihazda kullanılabilir demek. Bir de yeni PC alınca eskisindeki kodu yeni PC'de kullanabilirsiniz.
Ayrıca OEM ve MAK türleri de var. OEM anakarta işleniyor doğrudan. Bir daha kullanamıyorsunuz. MAK key ise tek kullanımlık. Key türü kısa bir kod girilerek öğreniliyor. Google'dan bulabilirsiniz.

Volume MAK yazıyor bu iyi bir şey mi kötü mü?

Retail key aynı anda tek cihazda kullanılabilir demek. Bir de yeni PC alınca eskisindeki kodu yeni PC'de kullanabilirsiniz.
Ayrıca OEM ve MAK türleri de var. OEM anakarta işleniyor doğrudan. Bir daha kullanamıyorsunuz. MAK key ise tek kullanımlık. Key türü kısa bir kod girilerek öğreniliyor. Google'dan bulabilirsiniz.

Hocam adam MAK key verdi Retail değil diyorum ısrarla Retail diyor bende 10 lira olduğundan fazla dert etmedim ama kodu başkaları da kullanıyormuş sıkıntı olur mu bilgisayara erişme gibi?

Son düzenleme:
Volume MAK yazıyor bu iyi bir şey mi kötü mü?

Hocam adam MAK key verdi Retail değil diyorum ısrarla Retail diyor bende 10 lira olduğundan fazla dert etmedim ama kodu başkaları da kullanıyormuş sıkıntı olur mu bilgisayara erişme gibi?

Öncelikle hangi kodu kullanırsanız kullanın Microsoft güvenceniz var bilgisayara zarar gelmez. Volume MAK keyler en dandiklerinden toplu kullanım içindir ve patlama riski var. Şuanlık kullanabilirsiniz normal Windows'tan farkı yok. Ama birkaç ay sonra patlar muhtemelen. Tavsiyem müşteri yorumu olan sitelerden almanız. Sağlamlisanstan almayın bu arada gereksiz pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı