RAT olan bilgisayardaki yedekler nasıl alınır?

yuhanna

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16gb 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
kingston sn2s 500 gb
Ekran kartı
RX 6600 XT
Anakart
B-450M A-PRO MAX
İşlemci
Ryzen 5 5600
Bilgisayarıma RAT girmişti bende bilgisayarımdaki önemli bilgilerimi USB flash belleğe attım. Şimdi flash belleği takamıyorum RAT ona da bulaşmıştır diye. Nasıl içinden dosyalarımı alabilirim? Bilgisi olan birisi yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Usbyi bağlayıp antivirüsten taratabilirsin ama virüslü bulduğu dosyaların virüsünü nasıl kaldırırsın bilemiyorum. Virüs bulursa bütün klasörü silmek gerekir büyük ihtimal.

Bilgisayarıma RAT girmişti bende bilgisayarımdaki önemli bilgilerimi USB flash belleğe attım. Şimdi flash belleği takamıyorum RAT ona da bulaşmıştır diye. Nasıl içinden dosyalarımı alabilirim? Bilgisi olan birisi yazarsa sevinirim.
Autorun.inf dosyası ile bilgisayara da virüs yaymaya çalışabilir o yüzden sistemine Kaspersky Free veya AVG Free kur ve öyle tak. Taktıktan sonra USB'yi taratmayı unutma. Taktıktan sonra da USB'yi bu 2 saydığım AV programlarından birine tarat ardından emin olmak için MBAM Free kur ve USB ile bilgisayarını tara.
Önemli! USB'yi takmadan önce kaliteli bir gerçek zamanlı koruma bulunduran AV programlarından birisi kurulu olsun bilgisayarında. Bu saydığım 2 AV'den birisini kurup takabilirsin.

İyi diyosunuzda rat'ta sanırım fud var pc'de rat varken Kaspersky ve malware bytesle tam tarama yaptım fakat bir şey çıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı