RAT virüsü nasıl temizlenir?

RAT yediyseniz en temizi USB ile format atmaktır. Ama ben yine de iş görebilen bir yöntem deneyeyim istiyorsanız aşağıdaki linkten Kaspersky'ı indirip tam tarama yapabilirsiniz.

Hocam Kaspersky maalesef bu virüsü göremedi hatta birden çok (asvast ESET Norton) denedim olmadı.

1. format ile paniğe sokmanın ne alakası var?
2. RAT sizin Minecraft indirdikten sonra bilgisayarınıza giren virüslere benzemiyor.
3. antivürüsler virüsleri tamamen ortadan kaldıramaz, en azından çok kaliteli bir antivirüs değilse. Ayrıca antivirüs virüsü “kaldırsa” bile kullanıcı tereddütte kalabilir ve içi rahat etmeyebilir, en temiz yöntem format atmaktır.
4. maalesef siz mesajıma “beğenmedim” attığınız zaman intikam almış olmuyorsunuz.

Bu konuda haklısınız. Arkadaş yanlış şeyler konuşmuş. Bu RAT benim PC'mi kontrol edebilmişti. Arkadaşın dediği virüsler PC de olmaktan başka şifrelerini alır başka bir şey olmaz. Bu arada formattan sonra düzeldi. BitDefender yükledim ve hala kontol ediyorum. Yine bir virüs görürsem PC'yi flaşla Windows 11 yapacağım. Hepinizin görüşleri için teşekkür ediyorum.

VirusTotal sonucunun temiz olup, Avast'ın uyarı vermesi garip geldi. Keşke sıfırlamadan iyi bir av ile taratsaydınız.

Evet VirusTotal tertemizdi bende güvenip açtım CMD açıldı kamera ışığım yandı söndü. İyi ki bantlıydı😁. Sonra Avast uyarı verdi (sesi dona dona geliyordu) geriside ilk mesajdaki gibi devam etti.

Ben eski kafalı bir insan olarak formatlamayı tavsiye ediyorum :D :D

Galiba o eski kafadan bende de var 😁😁😁

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı