Çözüldü RAT yemiş olabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nini

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
nvidia geforce gt 730
Merhaba, bilgisayarım son günlerde çok farklı ve reset atamıyorum. Mouse kendi kendine titriyor hiçbir şekilde dokunmadığım, ittirmediğim halde. Bugün Instagram'da profil fotoğrafım gitti silmediğim ve spam yemediğim halde ve sonrasında Spotify dışında hiçbir şey açılmadı sitelere giremedim, tam olarak yüklenmedi. (Spotify'da premiumum yok.) Güvenlik duvarlarını kontrol ettim bütün her şeyi açtım. Sonra son tehditleri kontrol ederken bir baktım bir özellik kapandı. Yine tekrar açtım şu an bir sorun yok ama LoL için skin hilesi olan r3nz skin indirmiştim bayağı önce. Birkaç gün önce r3nz skinin klasöründe Instagram datam vardı ve hileyi direk sildim. Ve bir ay önce vs. LoL'den şu sanal mafya tipli insanlar olur ya, onunla dalga geçip küfür etmiştim. Oyun sonunda ekledi reddettim. Dcmi oyun sırasında vermiştim Instagram Spotify vardı profilimde. Bakmış. Birkaç saat sonra eski Spotify hesabımın Pp'si gitmişti. Sizce bu 2 olaydan RAT vs. yemiş olabilir miyim ya da başka bir şey mi?

Ek bilgi: Telefondan internete baktığımda gayet akıcı normal bir şekilde bağlantı vardı. Sadece bilgisayarımda böyle olmuştu.

Çözüm
Kaspersky ve Malwarebytes ile taradım bir sorun çıkmadı. R3nz skini tekrardan indirip VirusTotal'e attım ve bu 2 antivirüste taradım. Virüs yüklü olduğu halde Kaspersky bir sonuç bulmadı, Malwarebytes virüsü tespit edip sildi. ESET ile tekrar denerim ama bir sorun varsa şu anda bu 2 antivirüs programı bir şey bulmuyor.

Yeni hard disk alacak durumum yok maalesef o yüzden başka yolları denemeye çalışıyorum.

Hocam bilgisayarınızın donanımına sızdıkları için format pek bir işe yaramayacaktır BIOS'unuzu güncelleyin durumunuz yoksade yaşınız tututyorsa part time işlerde çalışarak 2 veya 3 haftaya bir hard disk parası çıkarabilirsiniz hesaplarınızı kontrol edin şifre yöneticisi kullanın 128 karakterden az şifre kullanmayın 2 adımlı doğrulamaları açın bu kadar yardım edebilirim ancak.
Teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımcı oldunuz.

Nasıl çözümleme yapıyorduk 😁😁

Bu konudaki benim attığım ve size yardımcı olan mesajın alt kısmında küçük bir rapor yazısı var ona tıklayın sonra en alta gidin orada çözüm yazıyor ona tıklayın ve gönderin.

Bu konudaki benim attığım ve size yardımcı olan mesajın alt kısmında küçük bir rapor yazısı var ona tıklayın sonra en alta gidin orada çözüm yazıyor ona tıklayın ve gönderin.

Tamamdır hocam yaptım. Teşekkürler tekrar

@İstanbul Sefiri ilk çözümünüz hayırlı olsun hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı