"RAW Endpoint Protection" nedir?

Berhan24

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bundan 3 gün önce bir kitabın PDF dosyasını indirmek için bir siteye girdim. "İndir"e bastım ve beni bir siteye yönlendirdi. Sonra o sitede de "İndir"e bastım. Bu sefer yeni bir site açıldı. Bunlar olurken Malwarebytes antivirüs programım alt tarafta uyarı verdi. Sonra hemen siteden çıktım. Bilgisayara herhangi bir şey indirmedim. Sonra Malwarebytes programından tarama yaptım birkaç sefer fakat virüs bulunamadı. GPU ve CPU sıcaklıklarımı kontrol ettim herhangi bir anormallik görmedim. Sonra daha da fazla emin olmak için Malwarebytes programını silip Kaspersky Security Cloud antivirüs programını indirdim ve tarama yaptım. Herhangi bir şey bulmadı. Sonra bir daha emin olmak için bu sefer Kaspersky programından tam tarama yaptım. 350k dosya taradı ve bir şey bulunamadı fakat bugün bilgisayarda bir antivirüs uygulaması olduğunu gördüm. Bunu ben keskinlikle yüklemedim. "RAW Endpoint Projection" sonra programı kaldırdım. Bu programı biraz araştırdığımda Microsoft ile bağlantısı olduğunu öğrendim. Acaba bunu Windows 11 mi yükledi yoksa virüs mü yedim? Bilgisayarımda virüs mü var? Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir uygulama ile gelen virüs programı kendisi. Kaldırın gitsin.
merhaba bende aynı sorunu yaşadım yeni ekran kartı aldım geçmek için DDU yükledim, windows güncelledim ve nvidia sürücülerini güncelledim. Üçünden biri bilgisayara rav end point protection yükledi bu zararsız değil mi?

Dosya Ekleri

• Addddsız.png
    Addddsız.png
    144,2 KB · Görüntüleme: 491
bu başkalarında bulaştıysa ve silemiyorsanız Bulk Crap Uninstaller indirin çalıştırın
alttaki adımları takip edin.
birkaç pencere gelir arada onlarda hep devam seçin. en sondaki 'kalan kaldırma' olanı mutlaka yapın bir daha gelmez.

Bu arada bu program bit torrentle birlikte geliyor

1.png

2.png

3.png

4.png

Geri
Yukarı