RAW HDD NTFS formatına nasıl dönüştürülür?

NecroBit

Kilopat
Daha fazla  
Selam.
Linkteki konu bana aitti. Normalde harici HDD okumuyordu. Bayağı bir bekledim ve disk yönetiminden RAW biçimine dönüştürüldüğünü gördüm. CMD'den chkdsk komutunu denedim fakat RAW formatı olduğundan müdahale edilemiyormuş. Araştırma yaptım fakat net bir sonuca varamadım.

Bundan önce diskpart ile görüntülemek istedim, list disk yapınca RAW gözükmedi.

Harici programlarla olur, programsız olur fark etmez. Sizin fikirleriniz nedir?

Şimdiden ilginize sağlık.

Merhabalar. Aynı sorunu yaşadım ancak şuan diski gayet sağlıklı bir şekilde kullanabiliyorum.
1665925199223.png

Bunun bir çok sebebi olabilir. 8 GB'lık bir USB diske Linux Mint kurun. İndirme bağlantısı.

Linux'u kurmaya gerek yok USB üzerinden çalışırabilirsiniz. Mint açıldıktan sonra;
1665925311750.png

Buraya "disk" yazın. Bekliyorum.

Merhabalar. Aynı sorunu yaşadım ancak şuan diski gayet sağlıklı bir şekilde kullanabiliyorum.
Eki Görüntüle 1545718

Bunun bir çok sebebi olabilir. 8 GB'lık bir USB diske Linux Mint kurun. İndirme bağlantısı.

Linux'u kurmaya gerek yok USB üzerinden çalışırabilirsiniz. Mint açıldıktan sonra;
Eki Görüntüle 1545723
Buraya "disk" yazın. Bekliyorum.
Hmm. ISO formatında indirip, USB diske mi yazmalıyım? Linkte birçok seçenek mevcut. Vefity ISO sekmesinin içerisinde birçok uzantı mevcut. Bizim için doğru olan hangisi?

Şimdilik işaretli versiyonunu indirip, USB diske Rufus ile kurulumunu yapacağım. Bilgilendiririm

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-16 163332.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-16 163332.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Görmüyor mu? Kablolarını kontrol eder misiniz?
Diğer PC üzerinden deniyorum şimdi. Kablolarda herhangi bir sorun yok

Yok dostum. Hiçbir şekilde görmemekte. RAW düzeltsem dahi kendi SSD'mi de laptop görmüyor. Muhtemelen Sata girişleri arızalanmış. No bootable hatası verip duruyor

İzlemem gereken yol az çok belli. Öncelikle Raw HDD'yi NTFS formatından biçimlendirebilmek, ya dahili ya harici programlarla. Ardından bunu başarabilirsem USB üzerinden temiz bir format.

Son düzenleme:
Diğer PC üzerinden deniyorum şimdi. Kablolarda herhangi bir sorun yok

Yok dostum. Hiçbir şekilde görmemekte. RAW düzeltsem dahi kendi SSD'mi de laptop görmüyor. Muhtemelen Sata girişleri arızalanmış. No bootable hatası verip duruyor

İzlemem gereken yol az çok belli. Öncelikle RAW HDD'yi NTFS formatından biçimlendirebilmek, ya dahili ya harici programlarla. Ardından bunu başarabilirsem USB üzerinden temiz bir format.
Format ile düzelmez. Ben denemiştim :( RAW HDD görünür ise Linux üzerinden NTFS yapın.

Geri
Yukarı