RAW USB Aygıtının sürekli bağlanıp kopması

Ersan59

Decapat
Yer
Tekirdağ
RAM
GSkill 8x2 3600Mhz Trident Z
SSD veya HDD modeli
A2000
Ekran kartı
MSI RTX 2060 6GB
Anakart
Asus Tuf Gaming Z390Pro
İşlemci
İntel İ7-9700K
Merhaba arkadaşlar,

Elimde 64 GB SYROX 2107L kodlu USB disk var ve bu RAW formatına dönüşmüş onda da sorun yok. Fakat USB'den diski taktığımda "Lütfen USB Sürücüsü ( D: ) İçine bir disk yerleştirin." uyarısı veriyor ve bu uyarı üst üste sürekli biniyor. Bilgisayar da ise sürekli USB aygıt bağlandı ve çıktı sesleri dönüp duruyor. Yani anlayacağınız USB disk sürekli olarak girip çıkıyor gibi görünüyor. Çoğu şeyi denedim ama hepsi nafile var mı öneriniz?

Denediklerim;
- Disk Yönetiminden kontrol ettim sürekli gir çık yapıyor 1:1 saniyede bile değil neredeyse. Fakat çok kısa da olsa görebiliyorum RAW formatına dönüşmüş 64 GB disk.
- Komut satırından "checkdisk D: /f /r" spamlıyorum başladığı gibi zaten çıktığı için o da iptal oluyor.
- Bilgisayarı direkt olarak komut satırında açmayı planladım. Nafile aynı şekilde orada da çıkıp giriyor.
- Diskpart'tan format, Partition oluşturma vs. şeyleri denedim yine spamlayarak ama nafile sürekli gir çık yaptığı için maalesef orası da kabul etmedi.
- Mini Partition Wizard, EaseUS, Active Partition Manager programları ile denedim maalesef disk sürekli olarak girdi çıktı yaptığı için oradan da sonuç alamadım.
- USB port değiştirilip denendi sonuç aynı
- USB 2.0, USB 3.0, USB 3.1 portlarında denendi sonuç aynı
- Başka bilgisayarda test edildi sonuçlar aynı

Var mı öneriniz dostlar?
@Enes3078 @Bora Dere @KojiroHyuga04

Son düzenleme:
Öncelikle belirteyim Bora bir süredir bizimle değil, kendisi sınava hazırlıktan dolayı biraz ara verdi. Soruna gelecek olursak da acaba Rufus ile önyüklenebilir değil olarak USB'yi oluşturmayı denediniz mi? O da olmazsa farklı bir PC'de test edebilirsiniz. Belki de USB bellek bozulmuştur.

Geri
Yukarı