Ray Tracing önemli mi?

Lockheed

Hectopat
Makaleler
19
Ben alırken biraz daha fazla fark yaratmasını bekliyordum. Singleplayer oyunlarda kullanacağım, multiplayer oyunlarda DLSS teknolojisi varsa kullanacağım. Sizin bu teknoloji hakkında görüşleriniz nedir?
@Hangottom

Kendi adıma söylüyorum benim için teknoloji falan önemli değil benim için önemli olan ekran kartının verdiği performans ve oyunumu rahat bir şekilde oynayabilmek. Ray-tracing olursa hayır demem tabii ki. Ama bu gibi özelliklerden önce ön planda ekran kartı performansını tutun.

Herhangi bir teknolojik gelişmeye karşı çıkmak ya da gereksiz demek bana cahilce geliyor.
RayTracing Minecraft ile normalinin testlerine denk gelmiş ve görmüştüm. Büyük fark var. Hayati değil ama olursa güzel olan bir teknoloji.

Ben alırken biraz daha fazla fark yaratmasını bekliyordum. Singleplayer oyunlarda kullanacağım, multiplayer oyunlarda DLSS teknolojisi varsa kullanacağım. Sizin bu teknoloji hakkında görüşleriniz nedir?
DLSS teknolojisi bir çok oyunda şimdilik mevcut değil. Mevcut olduğu oyunlarsa genellikle singleplayer oyunlar. Gereklimi? DLSS ola bilir, RTX ise hayır. Bunun tamamen pazarlama olduğunu düşünüyorum. Işıklandırma denilen şey uzun zamandır oyuncu dünyasında var. Yeni falan çıkmadı yani. Ve RTX buna büyük katkı sağlamıyor. Tabi en büyük değişiklik Minecraftta. RTX e para vermeden Shader Pack yükleyerek daha güzel görsellik ortaya çıkara bilirsiniz. RTX 2060 Super kullanıyorum

Geri
Yukarı