Razer Basilisk V2 alınır mı?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir yeni bir fare arayışındayım ve para biriktiriyorum. Şu anda 280 TL param oldu. Bu parayı 400-420 TL civarına çıkarıp güzel bir fare almak istiyorum.

İlk düşündüğüm fare Razer DeathAdder V2 Mini idi. Elime küçük geleceğini öğrendiğim için düz DeathAdder V2 düşündüm. Fakat DeathAdder V2'de de sorun yaşayan epey insan gördüm. O yüzden de Razer Basilisk V2 fare düşünüyorum.

Razer Basilisk V2 fare nasıldır? Alınır mı?

Ayrıca 18.5 cm * 9.5 cm ölçülerindeki elime uyar mı? Tutuş şeklim palm grip.

Palm için iyi, 11 tane tuş gerçekten işe yarıyor Valorant'ta falan. İyi kayıyor ve hassasiyetini beğendim gerçekten.

Kullanıyorum, öneririm.
İncelemem:

Ürünü nihayet sipariş ettim. Muhtemelen haftaya elimde olur. Umarım deneyimim iyi olur :)

@Nowitzer @Teacher80 @Sir Benjamin

Bu arada fareyi N11'den Techburada satıcısından aldım. Normalde 419 TL idi fakat şansıma N11 tam da bugün bana 20 TL indirim kuponu tanımladı ve bu sayede ürünü 399 TL'ye aldım. :)

Son düzenleme:
Ürünü nihayet sipariş ettim. Muhtemelen haftaya elimde olur. Umarım deneyimim iyi olur :)

@Nowitzer @Teacher80 @Sir Benjamin

Bu arada fareyi N11'den Techburada satıcısından aldım. Normalde 419 TL idi fakat şansıma N11 tam da bugün bana 20 TL indirim kuponu tanımladı ve bu sayede ürünü 399 TL'ye aldım. :)
Hayırlı olsun şimdiden.

Ürün nihayet geldi ve kullanmaya başladım. Sadece Minecraft ve Star Wars Battlefront II oynuyorum ve bu fare gayet de beni tatmin etti.

Öncelikle 20000 DPI tamamen gereksiz bir özellik. 20000 DPI yapınca fareyi masaüstünde kullanmak bile çok zor hale geliyor. O yüzden de 800 DPI kullanıyorum. Eski faremde olan orta tuş ve kaydırma tekerleği sorunundan tamamen kurtuldum.

Ayrıca Razer'ın yazılımında Minecraft makrosu yapmak çok daha kolay. SteelSeries Rival 300S'in yazılımında bir makro oluşturmak ve normal ayar yapmak gerekiyordu. Razer'da ise buna gerek yok. Doğrudan özel tuş atama esnasında sol tuşu seçince Turbo Mode diye bir seçenek çıkıyor. O seçenek ile de saniyede 20 tıklamaya kadar ayar yapılabiliyor. Yani Razer Synapse 3 ile Minecraft hızlı tıklama makrosu yapmak çok kolay. Fakat ben kullanmıyorum çünkü çoğu sunucuda makro yasak.

Onun dışında Razer optik anahtarlar Jitter Click yapmama engel olmadı. Rahatlıkla Jitter yapabiliyorum. Optik anahtarlar ile Drag Click yapılamadığını zaten biliyorum fakat ben zaten Drag yapmıyorum. O yüzden o konuda da sorun yaşamadım.

Fare genel olarak elime iyi oturdu. Yani elime en uygun fareyi bulabildim. İlk başta DeathAdder V2 Mini alacaktım fakat el boyutumu söylediğimde fare sana küçük gelir dedikleri için tercihimi değiştirdim. Son tercihim ise Basilisk V2 oldu. Şu an için gayet iyi.

Umarım bu fareyi uzunca bir süre kullanabilirim.

Hepsiburada Trendyol'da yorumlara bakınca çokça orta scroll tuşu 1 hafta 2 haftada bozuldu yazan insanlar var. Üstelik sayıları hiç azımsanacak değil. Tam sipariş ediyordum yorumlara bakınca bir şüphelendim bilgisi olan var mı? Scroll tuşu kaliteli mi nasıl.

Siz böyle bir sorun yaşayacağınızı düşünüyor musunuz @yusuf6554 hocam?

Hepsiburada Trendyol'da yorumlara bakınca çokça orta scroll tuşu 1 hafta 2 haftada bozuldu yazan insanlar var. Üstelik sayıları hiç azımsanacak değil. Tam sipariş ediyordum yorumlara bakınca bir şüphelendim bilgisi olan var mı? Scroll tuşu kaliteli mi nasıl.

Siz böyle bir sorun yaşayacağınızı düşünüyor musunuz @yusuf6554 hocam?
Fareyi yaklaşık 2 haftadır (bugün de bitince tam 2 hafta olacak) kullanıyorum ve şimdilik orta tuşta bir sorun yok. Kullanmaya devam ettikçe deneyimlerimi paylaşabilirim.

Geri
Yukarı