Razer Basilisk V3 vs SteelSeries Aerox 5

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Sizce hangisi? Sol yanında tuşlarından ötürü SteelSeries Aerox 5 daha çok yakınım ama teknikte Razer biraz daha önde. Kararsız kaldım vallahi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de alınmaz. Maximum bütçe ne kadar?
2500 TL, format olarak aktif kullanabileceğim tıklama butonları hariç butonlu bir model arıyorum. Yani sol ve sağ tık haricinde istediğim tuşu atayabileceğim en az 4 ek tuşu daha olması gerek. Mevcutta severek kullandığım ama bozulan mousem bu :
Amazon.de
Üretimden kalkmasa tekrar bundan alacaktım ama hiçbir yerde yok malesef.
Aşırı yüksek DPI vs gerekmiyor, zeten 3-4 bin bandında kullanıyorum. Razerdeki DPI benim için uçuk seviyede ama sağ parmak kısmındaki tuşlardan dolayı listeye aldım. Steelseries daha çok aklıma yatıyor. Sağ baş parmak kısmında 5 tane tuşa sahip. Ha burada mmorpgciler gibi tuşta aramıyorum, oda fazla gelir bana.

‎12.19 x 7.62 x 4.06 cm
Yani orta boy, ne hantal ne ufak.
Yan kısımda veya üst kısımda tuş arıyorum, attığım modellerdeki gibi. Başka seçenek bulamadım malesef.
M800 ultra yakın ebatlardaymış.
Fotoğraftan bakınca pek gözümle kestiremememişim :)
XLite V3 Large/M800 Ultra/Lamzu Thorn/Lamzu Maya'dan birini tercih edebilirsiniz.
Aralarından V3 Large ile Thorn öne çıkan modeller zira ikisinin de ergonomisi sizin elinize uygun olacaktır.

M800 ultra yakın ebatlardaymış.
Fotoğraftan bakınca pek gözümle kestiremememişim :)
XLite V3 Large/M800 Ultra/Lamzu Thorn/Lamzu Maya'dan birini tercih edebilirsiniz.
Aralarından V3 Large ile Thorn öne çıkan modeller zira ikisinin de ergonomisi sizin elinize uygun olacaktır.
Gamer mouse bakıyorum, üzerinde veya yanında ek(sol ve sağ tık, orta tuş ve DPI tuşu hariç) 4-5 tuş olması lazım. O yüzden bulabildiğim bu 2 model oldu, teknik özellik bakımından Razer daha öndeydi. Lakin oda ek 5 tuşun 2 tanesi orta tuşun sağ ve sola yatmasıyla sağlıyor. Bunu başkasından mouse alarak denedim. Yok ya kullanışlı değil, yanlışlıkla scroll dokunuyorsun vs. O yüzden Steel Series olan modeli sipariş geçtim bakalım.

Kötü tercih olmuş ama gene de hayırlı olsun.
Neden? Aradığım şartları yazdım ama kimse o tarzda bir ürün bulamadı. Benimde bulduklarım işte yukarıdaki modeller. Arasında neden Steelseries seçtiğimi belirttim. Tek mantıklı seçim bu oluyor valla.

Geri
Yukarı