Rehber Razer Blackshark V2 ideal ses ayarları

1687092122371.png

MİKROFON AYARLARI
Ekran görüntüsü 2023-05-22 160553.jpgEkran görüntüsü 2023-05-22 160647.jpgEkran görüntüsü 2023-05-22 160717.jpgEkran görüntüsü 2023-05-22 160735.jpgEkran görüntüsü 2023-05-22 161432.jpgEkran görüntüsü 2023-05-22 163625.jpg

Ekran görüntüsü 2023-05-22 163642.jpg

SES AYARLARI

Arkadaşlar oyunlarda mükemmel ses kasmak için yapmanız gereken ayarlar.

Ekran görüntüsü 2023-06-14 032000.jpg

Oyun oynayacağınız zaman İç AUX Girişi bunu aktif edin, müzik veya filmde kullanacağınız zamanlar devre dışı bırakın.
Ekran görüntüsü 2023-06-14 032119.jpg

Razer USB Sound Card da kalsın bu şekilde.

NOT: Oyun oynayacağınız zaman THX'i kapalı tutun.

Ekran görüntüsü 2023-06-16 233231.jpg

5,4,4,3,2,1,2,0,0,4

MÜZİK: THX MÜZİK ETKİNLEŞTİR
FİLM: THX FİLM ETKİNLEŞTİR veya THX KAPAT
OYUN: SES AYARLARINDAN THX SPATİAL AUDİO ETKİNLEŞTİR VE THX'İ KAPAT. ARKA PLANDA THX SPATİAL AUDİO GÖREVİNİ YAPACAKTIR.

SOUND NORMALIZATION: 88 YAPIN.
Sizler ufak dokunuşlarla kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
Neredeyse internetteki bir çok ekolayzırı denedim ama bulduğum iyi bi ekolayzırda oynamalar yaparak en iyi bu sonuca ulaştım. Sizlerde oynamalar yapıp beğendiğiniz ayarları burada paylaşırsanız sevinirim.

5,4,4,3,0,2,3,0,0,5
Arkadaşlar bunun ucu bucağı yok bu ekolayzır da bass ağırlıklı ve örneğin "S" gibi bastırılarak söylenen harfler daha az tiz çıkıyor. Bu son attığım ekolayzır olacak en iyisi sizde attığım bu ekolayzırları temel alarak üzerinde oynamalar yaparak hoşunuza giden sonuca ulaşabilirsiniz. Ben profesyonel değilim buna profesyonel eli değmesi şart. Aslında Razer bizi hiç uğraştırmadan kendisi yapması gerekiyor bunu.

Yaptığım ekolayzırı ve bu kulaklığın 7.1 kalitesini bu müzik ile test edebilirsiniz. gerçekten attığım son ekolayzır ile çok keyif alıyorum müzik dinlerken! Müthiş bir kulaklık.
Benny Mayne - Strangers (feat. 24hrs)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklıklar fabrikadan farklı mı çıkıyor diye düşünmeye başladım. Bu ayarlarda benim kulaklık inanılmaz boğuluyor sanki sanatçıların boğazını sıkıyorlar bütün detaylar kayboluyor.

Kulaklıklar fabrikadan farklı mı çıkıyor diye düşünmeye başladım. Bu ayarlarda benim kulaklık inanılmaz boğuluyor sanki sanatçıların boğazını sıkıyorlar bütün detaylar kayboluyor.
Bilmiyorum valla ilginç bi durum. Yaptığın ayarları detaylı bir şekilde atar mısın?

Oyunda henüz denemedim Dolby'i ama müziklerde falan bariz bir ses performansı sağlıyor. Çoğunlukla oyunlarda kullanacağım için oyunda ki performansını da deneyip ona göre satın alırım :)
Kardeşim sen benim EQ ayarlarını denedin mi? Sende ses kalitesi nasıl?

Son düzenleme:

Hocam bu işler biraz da alışkanlık ve tercih işi ben de halihazırda V2 Pro modelini kullanıyorum ancak şu an ailemin yanında olduğum için deneyimleyemedim ilk fırsatta ben de deneyip yorumlarımı aktaracağım.

Senin ne demek istediğini anladım bir de bunu dene bakalım ama daha tamamlamadım şimdilik iyi gibi ama bazı parçalarda yüksek seslerde cızırtı oluyor onu yok etmeye çalışayım derken dediğin gibi sesler biraz boğuklaşıyor oyuncu kulaklığı olduğu için sanırım ne kadar uğraşırsak uğraşalım bir müzik kulaklığı performansını elde edemeyeceğiz ama biz yine de olabildiğince iyi hale getirmeye çalışalım. Müzik kulaklığı olarak ne kullanıyorsun senin kulaklar baya alışmış herhalde kaliteli sese 🙂

4 - 5 - 5 - (-2) - 3 - 3 (-1) - 6 - 2 - 10Eki Görüntüle 1838009
Ekran görüntüsü 2023-06-27 115219.jpg

Senin EQ ayarlarını denemedim. Dolby ile ses kalitesi yükseldi, farkı anlayabiliyorsun.
Senin EQ ayarlarını atar mısın? Dolby gerçekten de çok iyi kulaklıktaki eksikliği tamamlıyor.

Son düzenleme:
Senin ne demek istediğini anladım bir de bunu dene bakalım ama daha tamamlamadım şimdilik iyi gibi ama bazı parçalarda yüksek seslerde cızırtı oluyor onu yok etmeye çalışayım derken dediğin gibi sesler biraz boğuklaşıyor oyuncu kulaklığı olduğu için sanırım ne kadar uğraşırsak uğraşalım bir müzik kulaklığı performansını elde edemeyeceğiz ama biz yine de olabildiğince iyi hale getirmeye çalışalım. Müzik kulaklığı olarak ne kullanıyorsun senin kulaklar baya alışmış herhalde kaliteli sese 🙂

4 - 5 - 5 - (-2) - 3 - 3 (-1) - 6 - 2 - 10Eki Görüntüle 1838009Eki Görüntüle 1838030

Senin EQ ayarlarını atar mısın? Dolby gerçekten de çok iyi kulaklıktaki eksikliği tamamlıyor.
Herhangi bir EQ ayarı yapmadım hocam. Dolby'nin kendi ayarıyla kullanıyorum :)

👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆

SON PAYLAŞTIĞIM AYARLARI ISRARLA TAVSİYE EDİYORUM DİĞER BÜTÜN AYARLARI UNUTUN

unleash_the_dj_by_wolfroad-d9tguea.jpg

Bu çevresel ses yazılımı gerçekten çok iyi bir şey Hoparlörüm de çevresel ses desteği yok ama Sonic Studio 3 de resimde işaretlediğim kısmı aktif ettim ses kalitesinde artış oldu. Kulaklıkta Dolby Atmos+THX Game Modu aktif ettim sesler çok daha kaliteli hale geldi bu çevresel ses yazılımı sesi çok iyi ayrıştırıyor parça içindeki tüm enstrümanları, bassları, midleri, çok daha iyi bir şekilde duyabiliyorsunuz. THX Müzik, Film modunda denedim rahatsız ediyordu sevmedim en iyisi game mod sizlerde deneyin farkı görün.
Ekran görüntüsü 2023-07-06 143349.jpg

Son düzenleme:
👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆

son paylaştığım ayarları ısrarla tavsiye ediyorum diğer bütün ayarları unutun

Eki Görüntüle 1839101

Bu çevresel ses yazılımı gerçekten çok iyi bir şey hoparlörüm de çevresel ses desteği yok ama Sonic Studio 3 de resimde işaretlediğim kısmı aktif ettim ses kalitesinde artış oldu. Kulaklıkta Dolby Atmos+THX Game modu aktif ettim sesler çok daha kaliteli hale geldi bu çevresel ses yazılımı sesi çok iyi ayrıştırıyor parça içindeki tüm enstrümanları, bassları, midleri, çok daha iyi bir şekilde duyabiliyorsunuz. THX müzik, film modunda denedim rahatsız ediyordu sevmedim en iyisi Game mod sizlerde deneyin farkı görün. Eki Görüntüle 1850210

Hocam bende mi sorun var THX modunu aktif etmediğim zaman ses daha fazla net geliyor fakat THX modu açıkken ses boğuklaşıyor yapabileceğim bütün ayarları yaptım internette başka arkadaşların ayarlarını da denedim fakat hep aynı sorun.

Hocam bende mi sorun var THX modunu aktif etmediğim zaman ses daha fazla net geliyor fakat THX modu açıkken ses boğuklaşıyor yapabileceğim bütün ayarları yaptım internette başka arkadaşların ayarlarını da denedim fakat hep aynı sorun.
Kayıttan yürüt te resimdekiler hariç açık olanları devre dışı bırak

V2X için yaparsanız mükemmel olur.
Elimde V2X olması lazım

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-08 051640.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-07-08 051640.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 190

Geri
Yukarı