Razer BlackShark V2 OBS'te mikrofonun çalışmaması

TakoPlay

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Merhaba.

Razer BlackShark V2 headset sahibiyim. Ürünü anakart USB girişinden 7+1 ses kartını takarak kullanıyorum. (Yani jaktan değil USB'den çalıştırıyorum.) Windows 10'da ses ayarlarından da (saatin yanındaki simgeden) Razer'i seçiyorum aşağıdaki resimde göründüğü gibi.

1618079498492.png

Discord'dan konuşmada hiçbir sorun yaşamıyorum. Bu ayarlarla DC'den chat yapabiliyorum. Ses kaydında da bir sorun olmuyor.
Fakat ben kendi çapımda küçük bir Twitch yayıncısıyım. Yeniden yayınlara başladım. Kulaklığı ilk defa yayında bugün kullanmak istediğimde fark ettim ki yayına ses gitmiyor. OBS'in ses ayarları da aşağıdaki gibi.

1618079615993.png

Sorunun donanımsal olduğunu zannetmiyorum çünkü dediğim gibi Discord'da bir sıkıntı yaşamıyorum. Sizce sorun neden olabilir?

Yardım ve öneriler için şimdiden teşekkür ederim.

Örnekleme sıklığı 44.1 kHz yaptığınızda ve "Global Ses Cihazları" kısmındaki "Masaüstü Sesi - Mikrofon/Yardımcı Ses" seçeneklerini "Varsayılan" yaptığınızda sorununuzun çözülüp çözülmediğine bakar mısınız?

Örnekleme sıklığı 44.1 kHz yaptığınızda ve "Global Ses Cihazları" kısmındaki "Masaüstü Sesi - Mikrofon/Yardımcı Ses" seçeneklerini "Varsayılan" yaptığınızda sorununuzun çözülüp çözülmediğine bakar mısınız?

Merhaba,
Öneri için teşekkürler.. Varsayılanlarda da aynı durum bir şey değişmiyor.. Oyun sesi gidiyor yayına, mikrofon sesi gitmiyor. Ne yaptıysam düzeltemedim malesef.

Geri
Yukarı