Razer BlackShark V2 X bilgisayardaki sesler karşıya gidiyor

Onur Gökdemir

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımdan çıkan sesler mikrofon aracılığıyla karşıya gidiyor. Kulaklık Razer BlackShark V2 X modeli. Driver güncelleştirmekten tutun silip yüklemeye kadar her şeyi yaptım. Akustik eko iptali ayarlarını vs. de çok kurcaladım. Laptop kullanıyorum ve bir türlü bu sorunu çözemedim. Bu konuda yardımcı olabilirseniz eğer çok sevinirim. 3 günüm zehir oldu vallahi.

Realtek ayarlarını yapmanıza rağmen hala sorun devam ediyorsa ürünü garantiye gönderin büyük ihtimalle üründen kaynaklanıyordur

Arkadaşlar bilgisayarımdan çıkan sesler mikrofon aracılığıyla karşıya gidiyor. Kulaklık Razer BlackShark V2 X modeli. Driver güncelleştirmekten tutun silip yüklemeye kadar her şeyi yaptım. Akustik eko iptali ayarlarını vs. de çok kurcaladım. Laptop kullanıyorum ve bir türlü bu sorunu çözemedim. Bu konuda yardımcı olabilirseniz eğer çok sevinirim. 3 günüm zehir oldu vallahi.
Çözüm bulabildiniz mi bende aynı sorunu yaşıyorum şuan

Çözüm bulabildiniz mi bende aynı sorunu yaşıyorum şuan
Merhaba, bu sorunun maalesef ki direkt bir çözümü yok ancak zamanında tecrübe ettiğim ve sizi çözüme götürebilecek bir kaç yöntem önerebilirim;

1. Bilgisayarınızın ses ili ilgili olan driverlarını güncelleyin veya silip baştan yükleyin.
2. Bilgisayarınızda ses cihazlarınızı kullanan uygulamaların (örn. Discord , OBS vb.) ayarlarından eko iptali , yankı önleme gibi ayarların açık olduğundan emin olun.
3. Sağ alt kısımda ses simgesine sağ tıklayıp "ses efekti" seçeneğine tıklayın, daha sonra eğer var ise eko iptali veya benzeri bir seçenek arayın ve tikli olduğundan emin olun. (Eğer yoksa endişeye gerek yok yazılımsal olarak her bilgisayarda bulunmuyor.)
4. Eğer bir çözüme ulaşmakta zorlanıyorsanız size bu konuda ince ayar yapmanıza yardımcı olacak bir yazılım kullanabilirsiniz. Zira ben "Peace" yazılımı kullanıyorum ve memnunum.

Eğer çözüme ulaşmakta hala zorlanıyorsanız, tüm makaleleri okuduysanız ve bir çözüm yoksa hala, bilgisayarınız ses kartında bir sorun yaşanıyor olabilir. Servise danışmanızda fayda var.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı