Çözüldü Razer Blackshark V2 X kulaklıkta 7.1 özelliği çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Recep14b2

Centipat
Daha fazla  
Razer Blackshark V2 X kulaklığımda 7.1 açmaya çalıştığımda fotoğraftaki gibi ünlem işareti oluyor ve 7.1 olmuyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_291.png
    Screenshot_291.png
    55,1 KB · Görüntüleme: 76
Emin misiniz? Ben çalışmıyor diye biliyorum. Sonuç olarak kulaklığı jak girişinden tanıyamaz.

Zaten kulaklığı sen Blacksharksın diye tanımıyor ki. Realtek üzerinden ses cihazı olarak tanımlıyor.

@Yener K. Tamam Realtek'ten bağımsız olarak çalışır ancak bu yazılımı Realtek üzerinden de kullanabiliyoruz. USB model olmasına da gerek yok Donanım Arşivi'nin videosunda da zaten Realtek üzerinden kullanıyor yazılımı.

Bu kulaklığı bilmiyorum. Benim bildiğim ise anakart üzerindeki ses yongası jaklara bağlı olan donanımları tanır. Eski ve yeni modellerde gördüğüm kadarıyla durum böyle. Belki bunun içinde de Realtek yonga vardır, dediğim gibi tam olarak bilmiyorum. Bazı kulaklıklarda ise USB ışık yakmak için var. Kendi denediğim USB kulaklıklar ise bağımsız olarak çalışıyor. Konu sahibi arkadaş ise diğer seçeneklere de bakabilir. Bazı modellerde ise hem jak, hem de yanında USB ünitesi oluyor.

Windows 11 de çalışmıyor diye biliyorum.

Windows 10.

Yanlış hatırlamıyorsam orada çıkış cihazını sağ altta Windows ayarlarında seçilen hoparlör ile aynı seçince oluyordu.

Zaten aynı.

Sağ alttan ses kısmından ses çıkışını THX seçin hocam kulaklığın kendi ses kartını seçmeniz lazım.

THX ne alaka anlamadım THX ile 7.1 farklı şeyler değil mi ve benim kulaklık THX desteklemiyor ve iki yerde de kulaklık seçili.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ alttan hoparlör kısmına tıkla oradan hoparlör yazısına tıkla orada hoparlör (7.1 Surround sound) var onu seç.

Sorunu halledeli uzun zaman geçti garip bir şekilde dediğiniz gibi seçiliyken bile kulaklık 7.1 çalışmıyordu, şu an nasıl hallettiğimi hatırlamıyorum ama sorun halloldu konuyu nasıl kapatabilirim?

Geri
Yukarı