Çözüldü Razer Blackshark V2 X mikrofon tuşu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deltasvr

Attopat
Daha fazla  
Kulaklık bugün elime ulaştı, sol arka tarafında bulunan mikrofon susturma butonuna bastım fakat herhangi bir işe yaramadı. Belki sesi sadece bana veriyordur diye düşünerek Discord ve Valorant üzerinden arkadaşım ile sesli konuştum ve sesimi duyduğunu söyledi. Tuşun herhangi bir işlevi yok, nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözümü kendi kendime deneyerek buldum;

1-) Kulaklığı bilgisayardan çıkartın ve aygıt yöneticisine girin.
2-) Mikrofon (Realtek(R) Audio) (varsa) üzerine sağ tıklayın ve kaldırın.
1713898711542.png

3-) Bu sekmeden ise tekrardan en alt kısımda bulunan Realtek(R) Audio'yu kaldırın, kaldırırken sürücüsü ile birlikte kaldırmayı seçin.
1713898794482.png

4-) Ses kartınızı internetten en güncel sürümünü bulup indirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

5-) Kulaklığı bilgisayara takın.

(Bu adımlar 7.1 Surround Uygulamasını indirmeyenler için.)

(7.1 Surround Uygulamasını indirdiyseniz bu adımları deneyin.)

İlk 3 adım hala geçerli, fakat buraya eklediğim sürücüleride kaldıracaksınız.

1-) Hoparlör (7.1 Surround Sound)
1713899166395.png

2-) 7.1 Surround Sound (Sürücüsü ile birlikte kaldırın.)
1713899204195.png

3-) İndirdiğiniz 7.1 Surround Sound uygulamasını denetim masası üzerinden kaldırın.

1713899255485.png

4-) Bilgisayarınızın ses kartı sürücüsünün en yeni sürümünü internet üzerinden indirin ve bilgisayarı yeniden başlatın, BU İŞLEMLERİ YAPARKEN KULAKLIK TAKILI OLMASIN.

5-) Bilgisayar yeniden başladıktan sonra kulaklığı takın ve mikrofon butonunun çalışıp çalışmadığını deneyin. Çalışıyorsa 7.1 Surround Sound uygulamasını indirebilirsiniz. Çalışmıyorsa yapabileceğim bir şey yok.

Umarım işinize yaramıştır, keyifli günler.
Ben olsam iade eder üzerine 600 daha koyar V2 modelini alırdım çok daha mantıklı olur bence.

Dosya Ekleri

• IMG_0244.jpeg
    IMG_0244.jpeg
    75,6 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_0245.jpeg
    IMG_0245.jpeg
    57 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_0246.jpeg
    IMG_0246.jpeg
    70,3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_0247.jpeg
    IMG_0247.jpeg
    76,6 KB · Görüntüleme: 9

Kendim kullanıyorum.

Bende Corsair HS80 kullanıyorum onu da öneririm arkadaşa.

Hocam bilgisayarımdaki bütün USB girişleri dolu USB çoğaltıcılara fazla güveniyorum

USB çoğaltıcısını eski bir ekipmanını takarsın. Kulaklığını da direkt kasaya takarsın.

USB ses kartı olmadan çok performans alamazsın. Ayrıca yazılımda kullanamazsın. Yazılımın içinde gürültü engelleme eko ayarları bılunuyor. Kulaklık discord sertifikalo.

Dosya Ekleri

• IMG_0248.jpeg
    IMG_0248.jpeg
    325,2 KB · Görüntüleme: 8
USB ses kartı olmadan çok performans alamazsın. Ayrıca yazılımda kullanamazsın. Yazılımın içinde gürültü engelleme eko ayarları bılunuyor. Kulaklık discord sertifikalo.
Şu anda dışarıdayım hocam eve geçtiğimde biraz daha çözüm arayacağım eğer bulamazsam kulaklık önerilerinizi bekliyorum

Şu anda dışarıdayım hocam eve geçtiğimde biraz daha çözüm arayacağım eğer bulamazsam kulaklık önerilerinizi bekliyorum.

Corsair HS80 veya BlackShark v2.

Çözümü kendi kendime deneyerek buldum;

1-) Kulaklığı bilgisayardan çıkartın ve aygıt yöneticisine girin.
2-) Mikrofon (Realtek(R) Audio) (varsa) üzerine sağ tıklayın ve kaldırın.
1713898711542.png

3-) Bu sekmeden ise tekrardan en alt kısımda bulunan Realtek(R) Audio'yu kaldırın, kaldırırken sürücüsü ile birlikte kaldırmayı seçin.
1713898794482.png

4-) Ses kartınızı internetten en güncel sürümünü bulup indirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

5-) Kulaklığı bilgisayara takın.

(Bu adımlar 7.1 Surround Uygulamasını indirmeyenler için.)

(7.1 Surround Uygulamasını indirdiyseniz bu adımları deneyin.)

İlk 3 adım hala geçerli, fakat buraya eklediğim sürücüleride kaldıracaksınız.

1-) Hoparlör (7.1 Surround Sound)
1713899166395.png

2-) 7.1 Surround Sound (Sürücüsü ile birlikte kaldırın.)
1713899204195.png

3-) İndirdiğiniz 7.1 Surround Sound uygulamasını denetim masası üzerinden kaldırın.

1713899255485.png

4-) Bilgisayarınızın ses kartı sürücüsünün en yeni sürümünü internet üzerinden indirin ve bilgisayarı yeniden başlatın, BU İŞLEMLERİ YAPARKEN KULAKLIK TAKILI OLMASIN.

5-) Bilgisayar yeniden başladıktan sonra kulaklığı takın ve mikrofon butonunun çalışıp çalışmadığını deneyin. Çalışıyorsa 7.1 Surround Sound uygulamasını indirebilirsiniz. Çalışmıyorsa yapabileceğim bir şey yok.

Umarım işinize yaramıştır, keyifli günler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı