Razer Blackshark V2 X mikrofondan ses çok az ve cızırtılı geliyor

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Kulaklıkla beraber gelen jak çoklayıcıyla beraber takıyorum ve mikrofondan sadece cızırtı geliyor, sesim ise %3 gibi bir şey. Mikrofon basını arttırdığım zaman ise cızırtı daha da fazlalaşıyor. Ek olarak sadece kendi jakıyla, tek jakla beraber kasaya ve monitöre bağladığım zaman hiç görmüyor hoparlörü. İlla ki çoklayıcıyla beraber kullanmam gerek. Bu normal mi?

Anakartımın Gigabyte B450M K olması sebebiyle mikrofonun berbat olma ihtimali de var mı?

Son düzenleme:
Benim aklıma bir şey geldi acaba tek kablo üzerinden kulaklığın sesi ile mikrofon karışıyorda ondan mı oluyor acaba tek 1 tanesine destek verebilirken mikrofona iyi ses sağlayamaması tuhaf.
Hocam sizin kayıt aygıtları kısmında Realtek(R) Audio olarak mı gözüküyor yoksa Realtek High Definition Audio olarak mı gözüküyor? Bir SS atabilir misiniz.

1713626322598.png

Sanırım bilgisayara çok yanlış bir driver kurdum ve kurtulamıyorum. Realtek High Definiton Audio olarak gözükmesine rağmen hala bu görünüyor. Üstelik Aygıt yöneticisinden de elle kaldırıyorum kendisini, PC'yi baştan başlatınca otomatik geri geliyor. Virüs gibi yapıştı bilgisayara.

Hocam sizin kayıt aygıtları kısmında Realtek(r) Audio olarak mı gözüküyor yoksa Realtek High Definition Audio olarak mı gözüküyor? Bir SS atabilir misiniz?

Eki Görüntüle 2173863
Sanırım bilgisayara çok yanlış bir driver kurdum ve kurtulamıyorum. Realtek high definiton Audio olarak gözükmesine rağmen hala bu görünüyor. Üstelik Aygıt Yöneticisi'nden de elle kaldırıyorum kendisini, PC'yi baştan başlatınca otomatik geri geliyor. Virüs gibi yapıştı bilgisayara.

Şu an evde değilim eve geçince atacağım bir de benim sistemi değiştim. Normalde High Definition Audio device yazıyorken önceki sistemde şimdiki sistemde Realtek'in bir şeyi yazıyor. Benimkinde USB2.0 Audio diyor artık.

20240420_190137.jpg

Yalnız sizin attığınız fotoda neden ses düzeyi karıştırıcı olarak yazmıyor anlamadım doğru yere girdiğinize eminsiniz değilmi.

Son düzenleme:
Şu an evde değilim eve geçince atacağım bir de benim sistemi değiştim. Normalde High Definition Audio device yazıyorken önceki sistemde şimdiki sistemde Realtek'in bir şeyi yazıyor. Benimkinde USB2.0 Audio diyor artık.

Eki Görüntüle 2173912

Yalnız sizin attığınız fotoda neden ses düzeyi karıştırıcı olarak yazmıyor anlamadım doğru yere girdiğinize eminsiniz değilmi.
Ses efektine girip oradan kayıt seçiyorum çünkü, ondan. Windows 11 kullanmıyorum. Siz hangi kulaklık modelini kullanıyorsunuz ve hangi anakart acaba?

Ses efektine girip oradan kayıt seçiyorum çünkü, ondan. Windows 11 kullanmıyorum. Siz hangi kulaklık modelini kullanıyorsunuz ve hangi anakart acaba?

Yalnız bu anakartın supremefx diye bir özelliği var çok iyi ama şu anda aktif çalıştırabildimmi bilmiyorum uzun zamandır hâlâ tam emin değilim ama anakart bayağı iyi.

Hayat bitti.

Gelen @İsa Kaan Güneş hocamın attığı usb dönüştürücüyle de kullandım fakat hiçbir faydası yok, sorun hala aynı. Artık ürünü iade de edemiyorum, kısacası elimde patladı. Bu gidişle sadece kulaklık olarak kullanacağım.

1713874322742.png

Dönüştürücü ile bağlayınca Realtek Audio Console üzerinde böyle boş görünmesi normal mi? Ve kulaklıktan artık hiç ses gelmiyor, cızırtı bile. Sadece takılı görünüyor o kadar.

Hayat bitti.

Gelen @İsa Kaan Güneş hocamın attığı USB dönüştürücüyle de kullandım fakat hiçbir faydası yok, sorun hala aynı. Artık ürünü iade de edemiyorum, kısacası elimde patladı. Bu gidişle sadece kulaklık olarak kullanacağım.

Eki Görüntüle 2176589
Dönüştürücü ile bağlayınca Realtek Audio Console üzerinde böyle boş görünmesi normal mi? Ve kulaklıktan artık hiç ses gelmiyor, cızırtı bile. Sadece takılı görünüyor o kadar.

Ben oranın ayarlarını tam çözemedim bir garip görünüyor Gigabyte eski sürüm olmasından mı anlamadım ses düzeyi karıştırıcı olan yerde kulaklık ve altındaki mikrofon seçili olup bahsettiğim diğer bazı ayarlar kapalı kalırsa seslerin olması lazım. Mikrofon normalde iyi ses veriyorsa 2 ayrımlı jakta bir sorun olabilir başka bir kaliteli jakla deneyebilirseniz bir deneyin.

Ben oranın ayarlarını tam çözemedim bir garip görünüyor Gigabyte eski sürüm olmasından mı anlamadım ses düzeyi karıştırıcı olan yerde kulaklık ve altındaki mikrofon seçili olup bahsettiğim diğer bazı ayarlar kapalı kalırsa seslerin olması lazım. Mikrofon normalde iyi ses veriyorsa 2 ayrımlı jakta bir sorun olabilir başka bir kaliteli jakla deneyebilirseniz bir deneyin.
İki ayrımlı jakla kullanmıyorum, tek jakla oluyor zaten. Kulalık ve mik girişi olarak seçiyorum fakat yine sorun aynı yani, olmuyor. O dediğiniz ayarları da biliyorum onlar da googleda çözüm olarak gösterilmiş fakat olmuyor onlar da.

İki ayrımlı jakla kullanmıyorum, tek jakla oluyor zaten. Kulalık ve mik girişi olarak seçiyorum fakat yine sorun aynı yani, olmuyor. O dediğiniz ayarları da biliyorum onlar da Google'da çözüm olarak gösterilmiş fakat olmuyor onlar da.

Doğru sizinkide tek girişliydi unutmuşum kusura bakmayın. İlk öncelikle bu bahsettiğim ayarları yaptığımız zaman sesi geliyor muydu kulaklık ile Mic'in. Bir de bir şeylere baktım, ses yerinde tüm ses aygıtları kısmında mikrofona basıp oradan biçimdeki Hz ayarını sona çekili bende sizinkide öyle mi değilse onu sona alın. Sonrasında diğer ses ayarlarında kayıt kısmındaki kullandığınız mikrofona sağ tıklayıp özelikler kısmındaki ayarları kontrol edin belki orayla ilgili birşeylerde olabilir.

Son düzenleme:
Doğru sizinkide tek girişliydi unutmuşum kusura bakmayın. İlk öncelikle bu bahsettiğim ayarları yaptığımız zaman sesi geliyor muydu kulaklık ile Mic'in. Bir de bir şeylere baktım, ses yerinde tüm ses aygıtları kısmında mikrofona basıp oradan biçimdeki Hz ayarını sona çekili bende sizinkide öyle mi değilse onu sona alın. Sonrasında diğer ses ayarlarında kayıt kısmındaki kullandığınız mikrofona sağ tıklayıp özeliikler kısmındaki ayarları kontrol edin belki orayla ilgili birşeylerde olabilir.
Sizin ayarlar
1713876783586.png

Çalma ve kayıt aygıtındakiler mi?

Sizin ayarlar.
Eki Görüntüle 2176642
Çalma ve kayıt aygıtındakiler mi?

Çalma ve kayıt aygıtı bu alttakiler değil senin diğer ses seçeneklerine basıp oradaki mikrofondan özelliklere girmen lazım belki orayla alakalı bir şey olabilir. Attım fotoyu daha başka bir şey aklıma gelmiyor.

20240420_190137.jpg

20240423_160725.jpg

20240423_160743.jpg

Dosya Ekleri

• 20240423_160711.jpg
    20240423_160711.jpg
    168,9 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Geri
Yukarı