Razer Blackwidow Chroma v2 vs. Corsair Strafe RGB

SUNMI

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, şu anda Razer Blackwidow Ultimate 2016 kullanıyorum ve değiştirmek istiyorum, aklımda 2 ürün var birincisi Corsair Strafe RGB, ikincisi ise Razer Blackwidow Chroma v2.
Hangisini tercih etmeliyim nedenleriyle birlikte yazabilir misiniz? Ayrıca faremi de değiştirmek istiyorum, şu an mevcut olarak Steelseries Rival 100 kullanıyorum ve elime küçük geliyor.
Yaklaşık 1.5 seneden beri kullanıyorum, aklımda 3 mouse var.
Birincisi Corsair Glaive RGB, ikincisi Razer Deathadder Chroma, üçüncüsü Razer Mamba Tournament Edition. Açıkçası hangisini seçmem gerektiğini bilmiyorum, elim biraz büyük ve tombul.
İnternet cafede Glaive RGB'yi denemiştim elime tam oturmuştu, güzel gelmişti. Arasında kullandığınız veya önerebileceğiniz varsa yorumlarınız bekliyorum şimdiden, teşekkürler.

K70 ile Strafe'in tam olarak ne farkı var ? Merakımdan soruyorum.
Gövdesel farkları var. Strafe sertleştirilmiş plastik bir gövdeye sahip ve switchlerin olduğu katman beyaz bir yüzeye sahip ki ben bu durumdan pek haz etmiyorum. Corsair K70'de ise gövdemiz metal. Medya tuşları da bir diğer artısı olarak göze çarpıyor.

@SUNMI öncelikle Strafe yerine Corsair K68 bakabilirsin. Razer'in klavyesi de fena sayılmaz ama benim hiçbiz zaman tam olarak içim ısınamadı markaya. Alternatif istiyorsan şuan inceleme ürünü olarak elimde bulunan Cooler Master MasterKeys MK750 önümüzde ki hafta itibariyle satışta olacak ve 700-750TL fiyatıyla K70'e rakip olabileceğini düşünüyorum. HyperX Alloy Elite RGB'yi de 600TL'yekarne indirimlerinde GameEkstra'dan stokları tükenmeden satın alabilirsin.

Mouse için yine bol alternatif bulunuyor, Corsair Glaive kullanan birisi olarak el yapımın ince olmasından dolayı pek mutlu olmasam da sizin elinize uygunsa çok mantıklı bir tercih olur. Logosunun olduğu bölümden biraz ısınma sıkıntısı var, özellikle yaz aylarında ekstra rahatsız edebilir ama kullanırken LED'leri kapatmakta bir seçenek olabilir.

Dosya Ekleri

• 12c42f439260.jpg
    12c42f439260.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 61
  • 51lCIaQYAgL.jpg
    51lCIaQYAgL.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 60
  • 71BqD+2hDaL._SL1500_.jpg
    71BqD+2hDaL._SL1500_.jpg
    186,1 KB · Görüntüleme: 55
  • 2017-04-20-product-4.jpg
    2017-04-20-product-4.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:
anladım peki bu cidden önemli bir problem mi yani çok ısınıyor mu yoksa hafif mi ona göre glaive rgb yada da chroma tercih ediceğim yorumun için teşekkürler bu arada kuralları pek bilmiyorum forumda yeniyim yanlışım varsa affola

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı