Razer Blackwidow Elite mi VS Corsair K95 Platinum

K95 Platinum ülkemizde Türkçe olarak satılıyor. Kendi kullandığım K95 Platinum Speed klavye İtopya'dan alınma ve Türkçe tuş dizimine sahip.

K95 Platinum ülkemizde Türkçe olarak satılıyor. Kendi kullandığım K95 Platinum Speed klavye İtopya'dan alınma ve Türkçe tuş dizimine sahip.

Switchleri haricinde k95 ile blackwidow elite arasındaki fark tam olarak nedir

Son düzenleme:
K95 Platinum malzeme kalitesi olarak klavyede tepe noktası. K95'deki ses ayarı yapılan tekerlek metal, Elite'deki ise plastik. K95'in metal yüzeyi daha kaliteli duruyor, Elite'de metal olduğunu bilmesen plastik sanırsın. Corsair mekanik anahtar olarak Cherry MX kullanıyor, Razer kendi ürettiklerini kullanıyor. Corsair'in yazılımı Razer'ın yazılımından daha başarılı. Tasarım görecelidir ancak K95'in aydınlatmalı logosu ve üst kısımdaki RGB şerit ile birlikte daha havalı bir görünüşü var.

Elite'de ne daha iyi diyecek olursan, Elite'de bilek desteği yastık gibi olduğu için daha rahat, tabi elleri terleyen biri için suni deri bilek desteği eksi de olabilir.

K95 Platinum malzeme kalitesi olarak klavyede tepe noktası. K95'deki ses ayarı yapılan tekerlek metal, Elite'deki ise plastik. K95'in metal yüzeyi daha kaliteli duruyor, Elite'de metal olduğunu bilmesen plastik sanırsın. Corsair mekanik anahtar olarak Cherry MX kullanıyor, Razer kendi ürettiklerini kullanıyor. Corsair'in yazılımı Razer'ın yazılımından daha başarılı. Tasarım görecelidir ancak K95'in aydınlatmalı logosu ve üst kısımdaki RGB şerit ile birlikte daha havalı bir görünüşü var.

Elite'de ne daha iyi diyecek olursan, Elite'de bilek desteği yastık gibi olduğu için daha rahat, tabi elleri terleyen biri için suni deri bilek desteği eksi de olabilir.
Teşekkürler hocam son iki sorum olucak qpbilişim güvenilir midir ve k95 moba oyunları için iyi midir?

Son düzenleme:
Konuyu azıcık hortlatacağım ama tercih yapmak isteyenler için fikir olması açısından yazayım dedim.

Ben de bir Corsair kullanıcısıyım. 2 sene önce K70 almıştım. 1 sene içinde ledlerinde arıza meydana geldi. Şöyle açıklayayım.

RGB kullanırken hiç bir sıkıntı yok ancak ışıkları sabit beyaz renge aldığınızda 1 2 tuşun beyaz olması gerektiği halde hafif pembemsi olduğunu gördüm. Bu benim için bir sorun olmadığı için kullanmaya devam ettim. Garantisinin bitmesine 1 gün kala garantiye yollayıp sorunları anlattım. 2 gün içerisinde para iadesi kararı çıktı. Üzerine 120 tl daha ekleyip K95 Platinum aldım :)

Özetle K95 şu an piyasadaki en kaliteli ve en yakışıklı klavye bence. Mekanik tuş olarak da Razer dan daha sessiz.

Düşünmeden alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı