Razer Blackwidow Ultimate 2016 vs 2014

Gözlüksüz de iyi gördüğümü sanıyordum.
Bu arada Blackwidow almaktan vazgeçtim. Switchlerin Kailh marka olduğunu duyduktan sonra. CM Storm Quickfire TK modeline bakmaktayım.

Blackwidow Chroma kullanan biri olarak tuşların çıktığını belirteyim. Aynı yapıya sahipler muhtemelen bir problem yaşamassın.

Blackwidow hakkında çok fazla kötü yorum okudum. Hem de çok fazla. Şu an gözümde Blackwidow çok düştü. CM Storm Quickfire TK almak istiyordum fakat çoğu sitede aylardır stok yok. Ozone Strike Pro bile düşünüyorum. Sizce kötü yorumları dinlemeli miyim? Yoksa Ozone Strike Pro mu? Ki bu klavye gerçekten çok kaliteli.

Razer klavyelere ucuz switchleri yerleştirip üzerine özellik görsellik katıp gizliyor ve uyanıklık ederek Corsair, Steelseries gibi daha kaliteli Cherry MX switchli klavyelerle aynı fiyata satıyor. Yaptıkları uyanıklığın farkında olan kişiler klavyenin görselliğini 2. plana atıp kaliteli switchli modelleri tercih ediyor. Sadece dış görünüşe özelliğe önem verdiği halde talep gören Razer, Cherry MX niye kullanayım millet yutuyor havasında.

Peki hangi model seçmeliyim? Çok araştırdım MX Blue ve aydınlatmaı bir klavye istiyorum. Quickfire TK tam istediğim gibi ama TR'de hiç bir sitede stok yok.

Razer klavyelere ucuz switchleri yerleştirip üzerine özellik görsellik katıp gizliyor ve uyanıklık ederek Corsair, Steelseries gibi daha kaliteli Cherry MX switchli klavyelerle aynı fiyata satıyor. Yaptıkları uyanıklığın farkında olan kişiler klavyenin görselliğini 2. plana atıp kaliteli switchli modelleri tercih ediyor. Sadece dış görünüşe özelliğe önem verdiği halde talep gören Razer, Cherry MX niye kullanayım millet yutuyor havasında.

Nereden bu kanılara vardınız bilmiyorum ama Razer kendi switchlerini üretiyor. Dünyanın en iyi çalıştırma puanlarına sahip ve tuş ömrü en uzun olan switchlerini kullanıyorlar. Corsair son çıkarttığı Corsair Strafe RGB ürünüyle tuş ömründe öncü olduğu iddaasında. Seçim bir noktadan sonra kişinin kendi görsel zevkine ve switchlerin de seçeceği tuş sesine kalmış oluyor.

Bahsedilen durum eski Razer klavyelerde vardı; ancak yeni modellerinde Razer kendi patentli switchlerini kullanıyor. Bu yüzden eskisine göre çok daha kaliteli duruma geldi Razer klavyeler. @Berk Tatu 'nun dediği gibi Cherry kendi switchlerine 50 milyon basış ömrü biçerken, Razer kendi switchlerine 60 milyon olarak belirtiyor bu sayıyı. Razer'ın mekanik switchlerinin aktifleşme süresi diğer klavyelerden çok daha hızlı. Tüm bunlar göze alındığında eski yorumları göz ardı ederek yeni model bir Razer klavyeye yönelmek benim şahsi tavsiyem. Kalanı tamamen senin tercihin. Şimdiden hayırlı olsun.

K70e ayıracak bütçem yok. Bu arada bu karara gerçekten çok yanlış bir biçimde varmışım. Kailh marka switchler hakkında bahsedilen foruma girdikten sonra anladım ki 2013 Blackwidowdan bahsediyorlar.

Kararım kesinleşmiştir. Blackwidow 2016. Cevaplar için hepinize teşekkür ederim. Kailh marka switchlerin kullanıldığını sandığımda elbet bana "Bu çocuk zekasız sanırım" diyen vardır :) (En azından ben bazen diyorum :3 )

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı