Razer Blackwidow V3 TenKeyLess klavye çift basıyor

Samehada

Hectopat
Öncelikle merhaba. Yeni aldığım Razer Blackwidow V3 TKL klavyemde çift basma veya üst üste 2'den daha da fazla basma gibi bir sorun oluştu. İlk satın aldığım ve elime ulaştığı günün yarını herhalde psikolojiktir diye düşünüp 1, 2 gün sonra sorunun bende değil klavyeden olduğunu anlamamla beraber sorunu çözmek için bir sürü şey denedim fakat bir işe yaramadı. Denediğim şeyler sırasıyla Firmware Update, Razer Synapse'yi silip yüklemek, klavyeyi farklı bir USB portuna takmak (USB 2.0 portunu da denedim ve 3.0 portunu da, hiçbir işe yaramadı.), Switch'lerin üstlerine üflemek oldu fakat bunların hiçbiri bir işe yaramadı. Klavyeyi iade etmeyi veya garantiye göndermek istediğimde ise klavyenin en geç 20, en erken 11 12 iş günü içerisinde tarafıma incelenip gönderileceği söylendi. Bunun üstüne yazılımla uğraştığım ve klavyeyi şu anda değiştiremeyeceğim için göndermek istemedim haliyle. Eğer daha önce böyle bir sorun yaşadıysanız yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hocam dediğiniz çift basma sorunu son 3 aldığım klavyede sürekli bir süre sonra olduğu için artık sorun bende mi diye düşünmeye başladım aldığım 3 klavyeden biri Logitech (sonrasını hatırlamıyorum), HyperX alloy Origins, ve şimdi de Razer ki toplam 5 6 seneye tekabül ediyor. Ayrıyeten yazılımla ilgili her ama her şeyi denedim üstte de belirttiğim gibi sil yükle & güncelle & Firmware güncelleme gibi aklınıza gelebilecek her türlü şeyi denememe rağmen sanırım iade edip farklı bir klavye alacağım. Corsair K65 mini almayı düşünüyorum.

Ben mouselarda çift tıklamayı çok yaşıyorum klavyede dediğim gibi bir tek Corsair K70'de yaşadım. Ondan sonra Hyperx Alloy aldım sorun yaşamadım, arkasından Razer Huntsman'e geçtim ve 5. senesinde epey memnunum. Biraz da şans işi olsa gerek. Benim yaşadığımın tersini yaşadığınızı varsayarsak bence Corsair size uyacaktır :)

Merhaba. Aynı sorunu 2 hafta önce aldığım v3 TKL klavyemde bende yaşıyordum hatırladığım P,B,D,E,L tuşlarında çift tıklama mevcuttu. izopropil alkolü tüm tuşlara uyguladım Şuanda sorunum tamamen çözülmüş durumda. Unutma ki bunu uyguladığında Klavyen Garanti dışı kalacak. Değişime gönder, bekle sürecini beklemek istemiyorsan benim gibi yapabilirsin Ha unutmadan tüm tuşlara WD40 Uyguladım çok pişmanım sen sakın yapma :D

Merhaba. Aynı sorunu 2 hafta önce aldığım V3 TKL klavyemde bende yaşıyordum hatırladığım P, B, D, E, l tuşlarında çift tıklama mevcuttu. İzopropil alkolü tüm tuşlara uyguladım şu anda sorunum tamamen çözülmüş durumda. Unutma ki bunu uyguladığında klavyen garanti dışı kalacak. Değişime gönder, bekle sürecini beklemek istemiyorsan benim gibi yapabilirsin ha unutmadan tüm tuşlara WD40 uyguladım çok pişmanım sen sakın yapma :D

Hocam WD40 lehimi eritmiyor muydu :D ayrıyeten bekleyebilecek bir durumda değilim 20 gün benim için fazlasıyla büyük bir süre bu yüzden sanırım izopropil alkol alacağım. Tam olarak fiziksel nasıl bir yerden temin edebilirim pek elektronik ile alakam yok da internetten alıp 2 gün beklemek de istemiyorum da.

Gerekirse 50-100 TL ye ikinci el basit bir klavye alın ve mevcut klavyenizi derhal garanti yahut iadeye yollayın. Paranız iade olunca ya da garantiden gelince tekrar yeni klavyenizi kullanmaya başlayın. Garanti kapsamı dışına çıkarak uygulamaları hele ki eliniz yatkın değilse hiç önermem. Profesyonel bir uygulama yapacak yetkinliğe sahip olsanız bile garantili ürünü neden riske atacaksınız? Dediğim gibi 2 haftalığına basit bir klavye ile idare edin.

Selamlar, bende de Razer Blackwidow V3 TKL klavye var ve ikinci el aldım tertemiz klavye garantisi devam ediyor gayet memnunum. Son zamanlarda "2" tuşunun çift basmasıyla şüphelenip "garantiye mi göndersem?" acaba sorusunu kendime soruyordum sonrasında keycapsi çıkartıp switch e üfledim iki üç kere elimle bastım üfledim ve sorun ortadan kalktı artık "2" çift basmıyor ama gel gör ki diğer tuşlarda başladı. Bilgisayar başında çok yemek yiyen birisiyim ve resim çiziyorum masamda çok toz oluyor sebep tamamen bence bu üfledikten sonra komple bitiyor sorun. Tavsiyem tüm tuşları çıkart süpürge ile çek ya da bolca üfle tozları bir temizle. Logitech romer g switchindeki gibi bir kronik sorun olduğunu düşünmüyorum. Üfleyerek temizle sorun ortadan kalkar :)

Mekanik klavyelerde çift tıklama sorununu bütün klavyelerimde yaşadım. Bulunan ortamın tozluluğuyla orantılı olarak gelişiyor. Izopropil alkol ile switchler temizlenebilir ancak kalıcı çözüm değildir. PCB lehiminden de çift tıklama sorunu yaşadığım oldu.

Yazılımsal olarak çözmek için 'Keyboard Chattering Fix' programı kullanılabilir. Gayet iyi çalışır.

Mekanik klavyelerde çift tıklama sorununu bütün klavyelerimde yaşadım. Bulunan ortamın tozluluğuyla orantılı olarak gelişiyor. Izopropil alkol ile switchler temizlenebilir ancak kalıcı çözüm değildir. PCB lehiminden de çift tıklama sorunu yaşadığım oldu.

Yazılımsal olarak çözmek için 'Keyboard Chattering Fix' programı kullanılabilir. Gayet iyi çalışır.
Programı nerden nasıl temin edebilirim?

Geri
Yukarı