Razer Blackwidow V3 TenKeyLess klavye çift basıyor

Samehada

Hectopat
Öncelikle merhaba. Yeni aldığım Razer Blackwidow V3 TKL klavyemde çift basma veya üst üste 2'den daha da fazla basma gibi bir sorun oluştu. İlk satın aldığım ve elime ulaştığı günün yarını herhalde psikolojiktir diye düşünüp 1, 2 gün sonra sorunun bende değil klavyeden olduğunu anlamamla beraber sorunu çözmek için bir sürü şey denedim fakat bir işe yaramadı. Denediğim şeyler sırasıyla Firmware Update, Razer Synapse'yi silip yüklemek, klavyeyi farklı bir USB portuna takmak (USB 2.0 portunu da denedim ve 3.0 portunu da, hiçbir işe yaramadı.), Switch'lerin üstlerine üflemek oldu fakat bunların hiçbiri bir işe yaramadı. Klavyeyi iade etmeyi veya garantiye göndermek istediğimde ise klavyenin en geç 20, en erken 11 12 iş günü içerisinde tarafıma incelenip gönderileceği söylendi. Bunun üstüne yazılımla uğraştığım ve klavyeyi şu anda değiştiremeyeceğim için göndermek istemedim haliyle. Eğer daha önce böyle bir sorun yaşadıysanız yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İademin alınacağını biliyorum fakat dediğim gibi yazılımla uğraştığım ve ayrıyeten iade gelene kadar farklı bir klavyeye verebilecek param olmadığından iade edemiyorum. Sinerji'den aldım ayrıyeten.
Bütçeniz varsa bir tane daha aynı klavyeden alın eğer beğendiyseniz. Bu bozuk olanı ise iade edin. Aklıma daha hızlı bir çözüm gelmedi.

Bütçeniz varsa bir tane daha aynı klavyeden alın eğer beğendiyseniz. Bu bozuk olanı ise iade edin. Aklıma daha hızlı bir çözüm gelmedi.

Hayır aslında konu beğenmekten ziyade farklı bir klavye alamayacağım için mecbur olarak bunu kullanmam. Normalde satın almadan önce Corsair almayı düşünüyordum fakat arkadaşın gazına gelerekten bu klavyeyi satın aldım pişmanım almayın, aldırmayın. Eğer ekstra servise göndermeden ve garantiyi ihlal etmeden yapabileceğim bir işlem varsa söyleyebilirseniz çok memnun olacağım.

Corsair K70 almıştım vaktinde onda da çift basma vardı. Razer Huntsman, Steelseries Apex 9 gibi optik anahtar kullanan klavyelere bakabilirsiniz bir gün yeni bir klavye arayışına girerseniz eğer. Ben Razer Huntsman kullanıyorum 5. senesine girecek memnunum.

Bu zamana kadar 4 adet Black Widow kullandım
Isıksız olan ilk seri
Mavi ısıklı 2. seri
Yesil ısıklı 3. seri
Chroma

Yesil ısıklı haric hepsinde cift tıklama vardı yesili şu an hala kullanmaktayım.

Corsair K70 almıştım vaktinde onda da çift basma vardı. Razer Huntsman, SteelSeries Apex 9 gibi optik anahtar kullanan klavyelere bakabilirsiniz bir gün yeni bir klavye arayışına girerseniz eğer. Ben Razer Huntsman kullanıyorum 5. senesine girecek memnunum.

Dediğiniz Razer Huntsman ile sorun yaşayan Razer'in forumlarında fazlasıyla insan gördüm fakat Apex 9'u eğer param olursa almak istiyorum fakat şu an değiştirme gibi bir şansım yok maalesef. Bu sorunu düzeltmek için yapılabilecek herhangi şey yok mu?

Dediğiniz Razer Huntsman ile sorun yaşayan Razer'in forumlarında fazlasıyla insan gördüm fakat Apex 9'u eğer param olursa almak istiyorum fakat şu an değiştirme gibi bir şansım yok maalesef. Bu sorunu düzeltmek için yapılabilecek herhangi şey yok mu?

Bildiğim kadarıyla bu sorunlar oksitlenme sonucu oluyor ve oksitlenme giderici spreylerin işe yarayabildiğini görmüştüm. Benim aldığım Corsair klavye de ilk günlerde yaptı bunu ve sizin klavyeniz de aldığınız gibi olmuş oksitlenmeyle olacağını düşünmüyorum kullanılmış ürün satmadılarsa eğer. Eğer her tuşta bir sorun varsa yazılımla alakalı bir problem de olabilir. Yazılımı güncellemeyi silmeyi vs. deneyebilirsiniz.

Ben iade etmenizi ve idarelik ucuz bir klavye almanızı öneririm. Bir noktadan sonra çok sinir bozucu oluyor bu durum ve her aldığınız klavyede bu sorunu yaşayacaksınız diye bir durum da yok.

Bildiğim kadarıyla bu sorunlar oksitlenme sonucu oluyor ve oksitlenme giderici spreylerin işe yarayabildiğini görmüştüm. Benim aldığım Corsair klavye de ilk günlerde yaptı bunu ve sizin klavyeniz de aldığınız gibi olmuş oksitlenmeyle olacağını düşünmüyorum kullanılmış ürün satmadılarsa eğer. Eğer her tuşta bir sorun varsa yazılımla alakalı bir problem de olabilir. Yazılımı güncellemeyi silmeyi vs. deneyebilirsiniz.

Ben iade etmenizi ve idarelik ucuz bir klavye almanızı öneririm. Bir noktadan sonra çok sinir bozucu oluyor bu durum ve her aldığınız klavyede bu sorunu yaşayacaksınız diye bir durum da yok.

Hocam dediğiniz çift basma sorunu son 3 aldığım klavyede sürekli bir süre sonra olduğu için artık sorun bende mi diye düşünmeye başladım aldığım 3 klavyeden biri Logitech (sonrasını hatırlamıyorum), HyperX alloy Origins, ve şimdi de Razer ki toplam 5 6 seneye tekabül ediyor. Ayrıyeten yazılımla ilgili her ama her şeyi denedim üstte de belirttiğim gibi sil yükle & güncelle & Firmware güncelleme gibi aklınıza gelebilecek her türlü şeyi denememe rağmen sanırım iade edip farklı bir klavye alacağım. Corsair K65 mini almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı