Çözüm Razer Cynosa Chroma S harfine basıldığında ''SD'' yazıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrella

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce aldığım Razer Cynosa Chroma klavyede D tuşuna basınca SD tuşuna basıyordu. Sizce bu neden kaynaklıdır? Bu arada sorunumu çözdüm. Aynı sorunu yaşayanlar için sorunun çözümünü anlatayım, yazım hataları için kusura bakmayın. 1.adım klavyeyi arka taraftan söküyoruz ve orada anahtar kısımları var. Oraları güzelce izopropil alkol ile biz de siliyoruz, sonra tekrar oradaki vidaları söküyoruz, arka tarafta küçük kısımlar olması gerek. Oraları da kulak çöpüyle temizliyoruz, sonra kapatıyoruz klavyeyi. Eğer hala çalışmıyor ise alt kısımda bir anahtar birleşme kısmı var. Orayı dikkatlice gitar penası ile açıyoruz (el ile de açılabiliyor, ben öyle yaptım). Orayı açtıktan sonra orayı da bir güzel kulak çöpü ile temizliyoruz ve tekrar narince yerine takıyoruz ve bitti. Bu kadar basitti. Eğer bu 2 çözüm de işinize yaramıyor ise yeni bir klavye alma zamanının gelmiştir. İşinize yaradıysa ne mutlu bana.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı