Razer Deathadder 2013 vs HyperX Pulsefire

Pulsefire sensöründen dolayı tercih sebebi olacaktır. Ama Logitech G403 öneririm.

Hyperx Pulsefire alabilirsiniz. Razer'ın mouselarında sıkıntılar yaşanabiliyor diye duymuştum.

HyperX Pulsefire FPS güzel model. Yakın zamanda yazılımı da gelecek. Eğer gelirse ve işlevsel olursa gerçekten iyi olur ancak şu an alınır mı emin değilim. Ben olsam alırdım sanırım.

Piyasada hala Logitech G402 üretimi varken HyperX seçmek garip. Fiyatı da uygun, 200 TL. Şuan Razer kullanıyorum, tavsiye eder miyim? Ederim fakat bütçeni aşıyor. 200TL'ye alabileceğin en ideal fiyat performans - ergonomi açısından G402'dir.

Ayrıca CS:GO dünyasında en çok kullanılan ve son zamanlarda patlama satışlar yapan Benq Zowie EC-2A'yı da öneririm, fiyatı biraz uçuk Razer'a yakın.

Pulsefire sensöründen dolayı tercih sebebi olacaktır. Ama Logitech G403 öneririm.
İlginç, Razer Deathadder kullanıcısı olarak hayatımda ilk defa bu kadar cahilce bir yorum duyuyorum. Deathadder 4G Optik Sensör kullanıyor, Piyasada görebileceğin en iyi kare okuma, kızılötesi en hassas sensöre sahip mouse'lardan. G403 giriş seviyesinin bir tık üstü, orta sekmentin kapısını çalamayacak kadar zayıf bir mouse'dur. G402'nin ergonomisi, teknolojisi hala yeni nesil mouse'lar ile kapışacak durumda. G302-g303'ün aksine hala üretimi devam etmekte, G502'nin alternatifi olarak tahtını koruyor. Razer'ın muazzam sensörü hakkında bilmeden atılımda bulunman gerçekten can sıkıcı.

Piyasada hala Logitech G402 üretimi varken HyperX seçmek garip. Fiyatı da uygun, 200 TL. Şuan Razer kullanıyorum, tavsiye eder miyim? Ederim fakat bütçeni aşıyor. 200TL'ye alabileceğin en ideal fiyat performans - ergonomi açısından G402'dir.

Ayrıca CS:GO dünyasında en çok kullanılan ve son zamanlarda patlama satışlar yapan Benq Zowie EC-2A'yı da öneririm, fiyatı biraz uçuk Razer'a yakın.

İlginç, Razer Deathadder kullanıcısı olarak hayatımda ilk defa bu kadar cahilce bir yorum duyuyorum. Deathadder 4G Optik Sensör kullanıyor, Piyasada görebileceğin en iyi kare okuma, kızılötesi en hassas sensöre sahip mouse'lardan. G403 giriş seviyesinin bir tık üstü, orta sekmentin kapısını çalamayacak kadar zayıf bir mouse'dur. G402'nin ergonomisi, teknolojisi hala yeni nesil mouse'lar ile kapışacak durumda. G302-g303'ün aksine hala üretimi devam etmekte, G502'nin alternatifi olarak tahtını koruyor. Razer'ın muazzam sensörü hakkında bilmeden atılımda bulunman gerçekten can sıkıcı.
4G Optik Sensör dediğiniz sensörün gerçek adı Avago s3988'dir. Ve hayır, piyasadaki en sensörlerden birisi değildir, kesinlikle 'muazzam' değildir. Şu an alabileceğiniz en iyi sensör PWM3360 ve onun firmalar tarafından değiştirilmiş halidir. Örneğin PWM3366 bu modelin Logitech tarafından özelleştirilmiş halidir, PWM3389 ise Razer tarafından özelleştirilmiş versiyondur. En hatasız sensör ise PWM3366'dır.* Bunu da Logitech G502, G403 gibi farelerde görebilirsiniz.
*Yeni nesil Mercury sensörü de bu özelliğe sahip.

Ayrıca Deathadder 2013 unutulalı çok oldu, tahtını korumayı bırakın, satışını yapan market sayısı bile sınırlıdır. Ki 'smoothing' sorununu bu bütçede en çok yaşayan faredir. G402 ise, AM010 sensörüyle Pulsefire'ın PWM3310'u ile kapışabilir. Aradaki fiyat farkı, yapım kalitesi gibi özelliklere göre alıcılar iki fareyi de tercih edebilir.

Logitech G403 ise, PWM3366 barındırdığı için en üst düzey farelerden biridir ancak fiyatı ucuz tutulması için daha az makro tuşu vardır, tasarım açısından kırpılmıştır. Bunlar gayet doğal. Fare ergonomisi bir fareyi giriş-orta-üst seviye yapmaz çünkü birçok farklı fare tutuş şekli vardır ve satın alırken en başka değerlendirilen kriterlerden biridir.

Size kalsa, Logitech G102 de üst seviye bir fare değildir çünkü pahalı değildir, 39485923048 tane makro tuşu yoktur, bla bla.. Ama içindeki Mercury sensörü 6000 DPI ve 1 milisaniye gecikme ayarında bile 'smoothing' sorunu ile karşılaşmayan çok az sensörden biridir.

Çok teknik bir cevap yazmış olduğumun farkındayım, umarım üşenmeden okur ve bilgilerinizi güncellersiniz.

Gerçekten çok güzel bir açıklama olmuş Sayın @Plyra . Sizin de yorumlamanızı bekleyerek naçizane fikrim budur; bu ikisi arasından Pulsefire seçimi daha iyi olacaktır. Uzun yıllar Razer DeathAdder kullandım herhangi bir sorunla karşılaşmadım. (Özenle kullandım temizliği vs olsun) Yapıları itibariyle fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla benzerlik gösteriyorlar bu bağlamda da sizin de belirtmiş olduğunuz, Pulsefire'daki sensörün kaliteli oluşuyla, sanırım fiyat performans olarak tercih edilebilir. Bir de HyperX firması bu sektöre gözlemlediğim kadarıyla çok ciddi bir giriş yaptı. Cloud Core'daki başarısı (bana göre) Pulsefire'a bir şans tanımam gerektiğine işaret ediyor gibi :) O yüzden Pulsefire demek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı