Çözüldü Razer DeathAdder Elite ışığı bilgisayar kapalıyken yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkan Ahmet

Decapat
Merhaba arkadaşlar, şu an güncel kullandığım fare DeathAdder Elite, bilgisayarımı kullanırken RGB ışıkları yanıyor, gayet iyi hoş ama PC'yi kapattığımda ışık yanmaya devam ediyor. Ayrıca sadece turuncu renkte yanıyor ve çok sinirimi bozuyor. Yazılıımı da İngilizce olduğu için kapatmayı bulamadım. Nasıl kapatırım? Kullanan bilen varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Çözüm
BIOS ayarlarından kaynaklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Razer Synapse ara yüzünde mouse'unu seç, "lightning" kısmında "switch off lightning" seçeneği var, onu "when display is turned off" olarak ayarla. Bu işe yaramalı. Ben Mamba Elite kullanıyorum, bu ayarı açmadan önce benimki de yanıyordu, şimdi sönüyor. Dene eğer olmazsa tekrar bir göz atabilirim.

Razer Synapse ara yüzünde mouse'unu seç, "lightning" kısmında "switch off lightning" seçeneği var, onu "when display is turned off" olarak ayarla. Bu işe yaramalı. Ben Mamba Elite kullanıyorum, bu ayarı açmadan önce benimki de yanıyordu, şimdi sönüyor. Dene eğer olmazsa tekrar bir göz atabilirim.
Tamamdır deniyorum
Yok hala yanıyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Bu tarz şeyler yazılımsız RGB klavye ve mouselar için. Razer gibi marka ürünler kendi içinde ayarlara sahip diye biliyorum, benim kapattığım gibi yani. Sürekli bios ayarı yapmakla kim uğraşır?

Evet başka konulara baktım deniyorum şimdi
Bu tarz şeyler yazılımsız RGB klavye ve mouselar için. Razer gibi marka ürünler kendi içinde ayarlara sahip diye biliyorum, benim kapattığım gibi yani. Sürekli BIOS ayarı yapmakla kim uğraşır?

Yok arkadaşın dediği gibi BIOS'dan bir ayarı aktivite ediyoruz ve her kapattığımızda artık ışıklar yanmıyor çözüldü konu ama size bir şey saha sormak istiyorum Razer kullanıcısısınjz diye.

Evet başka konulara baktım deniyorum şimdi

Yok arkadaşın dediği gibi BIOS'dan bir ayarı aktivite ediyoruz ve her kapattığımızda artık ışıklar yanmıyor çözüldü konu ama size bir şey saha sormak istiyorum Razer kullanıcısısınjz diye.
Tabii nedir?

Şimdi Chroma Studio'dan mouse aydınlatmasını wawe(dalgalı) olarak ayarladım ama PC'yi kapatıp tekrar açtığımda default ayara dönüyor yani nefes alma modu olan PC açtıkdan sonra Synapse'yi açarsam wawe modu devreye giriyor yani her PC'yi açtığımda Synapse'ye girmem gerekiyor çözümü var mıdır acaba.
Başlangıç ayarlarından Razer Synapse'i otomatik açılmaya ayarlayın eğer değilse, Synapse kendini başlatmadan ne ayar yapmış olursan ol devreye girmiyor, default modda başlıyor. Ayrıca mutlaka bir profil oluştur tüm ayarların o profil üstüne yazılsın. Razer hesabın vardır diye düşünüyorum ama yoksa mutlaka açıp onunla da giriş yap ilerde ayarlarını kaybetsen ya da yanlışlıkla falan sıfırlasan bile o şekilde tek tıkla geri getirirsin. İlk söylediğim şey sorunun yanıtıydı, diğerleri biraz gereksiz ekstra bilgi oldu.

Geri
Yukarı